fbpx
Ciekawe rozwiązania

Rodzaje samoprzylepnych folii do szyb i ich zastosowanie

• Zakładki: 10


Samoprzylepne folie do szyb, wykonane z folii poliestrowej lub PCV, mają chronić nas nie tylko przed wzrokiem sąsiadów, ale i promieniowaniem słonecznym (światłem i gorącem). Mogą mieć również charakter dekoracyjny. Poznaj rodzaje folii do szyb i ich zastosowanie.

Gdzie można zastosować samoprzylepną folię do okien?

Produkt znajduje szerokie zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i miejscach użyteczności publicznej. Wpisuje się również w działania reklamowe. Okienna folia samoprzylepna sprawdzi się w salonie, pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, w kuchni, na oknie łazienkowym. Może zastąpić zasłony, firanki oraz rolety lub stanowić element dekoracji – ale o tym w kolejnych akapitach. Folie samoprzylepne stosowane są jako pokrycie witryn sklepowych, szklanych drzwi, a także nośniki reklamy. Sprawdzą się do przyciemnienia szyb samochodowych.

Folia do szyb – rodzaj i zastosowanie

Istnieje wiele rodzajów samoprzylepnych folii do szyb. Sprawdź, jak i gdzie możesz wykorzystać każdy z nich.

Folia dekoracyjna

Występuje zarówno w wersji bezbarwnej, jak i kolorowej. Posiada filtr UV, który może wychwycić nawet do 99% szkodliwego promieniowania. Chroni wnętrze domu przed niepożądanym wzrokiem, a nasze stopy przed skaleczeniem. W razie stłuczenia szyby utrzymuje potłuczone szkło na powłoce kleju.

Folia do szyb przeciwsłoneczna (przyciemniająca)

Ten typ okleiny ma do wykonania konkretne zadanie zawarte już w nazwie produktu. Ogranicza przenikanie światła i promieniowania cieplnego słońca. Zwiększa również komfort mieszkańców i właścicieli samochodów, którzy sięgają po nią do przyciemniania szyb w aucie. Najczęściej produkowana jest w kolorze czarnym nierefleksyjnym.

Folia lustro weneckie

Zapewnia efekt lustrzany od zewnątrz i pełną widoczność od wewnątrz. Pomaga ukryć się przed wzrokiem wścibskich sąsiadów lub przechodniów zerkających w stronę twoich okien. Folię nakleja się od wewnątrz okna. Podobni jak folia dekoracyjna zatrzymuje do 99% promieniowania UV. Chroni wnętrze przed przegrzaniem.

Folia lustrzana

Ma lustrzany profil z obu stron. Jeśli zostanie dobrze przyklejona – brak zgrubień i pęcherzyków powietrza – będzie służyć niemal tak dobrze, jak zwykłe lustro.

Folia mrożona (szroniona)

To specjalny materiał wykonany z PCV i plastyfikatorów polimerowych, które zapewniają równomierne zabarwienie zarówno przy świetle odbitym, jak i przechodzącym. Folia pozwala uzyskać efekt piaskowania szkła podobny do odbicia światła od zmrożonej powierzchni z dużą ilością kryształków lodu. Ten rodzaj folii często wykorzystywany jest do zdobienia witryn sklepowych i przeszklonych drzwi, jako np. nośnik reklamy.

Folia do szyb antywłamaniowa ochronna

Aby mówić o folii antywłamaniowej, która jest odporna na atak ręczny i zatrzymuje pokruszone szkło, produkt musi posiadać certyfikat Instytutu Szkła i Ceramiki. Rozbicie szyby oklejonej folią antywłamaniową nadal jest możliwe, ale wtargnięcie do środka budynku wiąże się użyciem większej siły i zajmuje sporo czasu, co często zniechęca włamywaczy do podejmowania kolejnych prób kradzieży. Folię tego typu stosuje się zamiast krat.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *