fbpx
Ekologia OZE

Rodzaje pomp ciepła i mechanizm działania

• Zakładki: 27


Czy naturalne okoliczności przyrody mogą wpływać na oszczędności domowego gospodarstwa? Zdecydowanie tak, właśnie dzięki zastosowaniu szerokich możliwości pompy ciepła! Jak działają i co je wyróżnia? Zapraszamy do lektury!

Pompa ciepła jest przykładem urządzenia, którego funkcjonalność skupia się na właściwościach grzewczych. Aparatura pobiera nawet 75% zasobów, wprost z naturalnego otoczenia, a następnie przesyła je do celów ogrzewania bieżącej wody lub zasilania centralnego ogrzewania.

Mechanizm działania bazuje na dwóch źródłach energii- dolnym i górnym. Dolny element jest odpowiedzialny za pobór energii, a rodzaj samych pomp zależy właśnie od jakości pozyskiwanych zasobów. Górna część instalacji magazynuje i przesyła ciepło do punktów wewnątrz budynku, zapewniających komfortowe warunki termiczne.

Wyróżnia się 3 kategorie pomp ciepła:

  • Pompa ciepła powietrze-woda- urządzenie o bardzo dużej popularności wśród użytkowników. Jest to spowodowane prostym i intuicyjnym montażem konstrukcji. Pompa korzysta właśnie z powietrza, jako najważniejszego surowca zasilającego.
  • Pompa ciepła woda-woda- ten rodzaj urządzenia opiera się na wodach gruntowych, dzięki czemu dostarcza odpowiednią ilości ciepła. Jednak, warto zaznaczyć, że pompy typu woda-woda charakteryzują się bardziej złożonym systemem konstrukcyjnym i może wymagać dodatkowych pozwoleń prawnych.
  • Pompy ciepła gruntowe- opcja stosowana na terenach o bardzo ograniczonej przestrzeni. Stosunkowo duży koszt inwestycji cechuje się niezawodnością i stabilnością pracy, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Sprawdzony dostawca

Jakość każdego urządzenia jest uwarunkowana standardem użytych surowców i elementów. Właśnie dlatego, warto zdecydować się na zakup renomowanego producenta o globalnym zasięgu.

Pompy ciepła Panasonic Link są doskonałym przykładem na połączenie mocy ekologii, nowoczesnej technologii oraz precyzji wykonania. Koncepcja firmy Panasonic koncentruje się na niezawodności funkcjonowania urządzeń z zapewnieniem walorów praktycznych. Oznacza to, że pompy ciepła są bezobsługowe i nie wymagają czasochłonnych interwencji lub innych czynności manipulacyjnych. Domownik cieszy się temperatura dopasowaną do panujących okoliczności i pełną automatyzacją procesów. 

Pompy ciepła marki Panasonic sprawiają, że nieruchomość zamienia się w nowoczesny i inteligentny dom. Wystarczy kontakt z profesjonalnym dostawcą, aby czerpać z pełnej wydajności i optymalizacji.Artykuł powstał przy współpracy z firmą Solar Polska

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *