fbpx
Majsterkowanie i remonty

Renowacja dachu z blachy – jak ją wykonać i kiedy?

• Zakładki: 52


Aktualnie za naszymi oknami panuje jeszcze zima w pełni – czasem trochę chłodniejsza, czasem objawiająca się roztopami, jednak obfitująca w opady i zmiany temperatury. Z pewnością takie warunki atmosferyczne nie wpływają dobrze na stan budynków i ich otoczenia. Dlatego też warto ten zimowy czas wykorzystać na przygotowanie się do wiosennych porządków i prac naprawczych. W pierwszej kolejności postanowiliśmy zająć się renowacją dachu z blachy. Wbrew pozorom prace te nie są trudne, a mogą znacznie przedłużyć trwałość dachu i uchronić nas przed kosztownymi naprawami w przyszłości. 

Kiedy konieczna jest renowacja dachu z blachy?

Wraz z nastaniem wiosny warto wykonać przegląd dachu. Choć blachodachówka jest jednym z trwalszych materiałów stosowanych, jako pokrycie dachowe, to klimat panujący w naszym kraju zimą może dać się jej we znaki. Dlatego warto regularnie wykonywać przeglądy dachu, w czasie których trzeba zwrócić uwagę na niepokojące oznaki: 

  • łuszczenie się farby dachowej 
  • odbarwienia, zmiany koloru blachodachówki
  • ogniska rdzy

Każdy w wymienionych powyżej objawów powinien być alarmujący. Po wykryciu takich niedoskonałości należy niezwłocznie usunąć je i odpowiednio zakonserwować powierzchnię dachu. 

Malowanie dachu z blachy – wybór farby

Gdy mamy do czynienia ze zmianami na powierzchni dachu, jednak jego stan ogólny jest dobry, doskonałym rozwiązaniem będzie zmiana powłoki malarskiej. Do malowania dachu warto użyć specjalistycznej farby ANVI-DACH. Preparat ten został przygotowany przez rekomendowanego producenta SiD Coating’s. ANVI-DACH to farba poliwinylowa odznaczająca się bardzo dużą trwałością i świetną przyczepnością do podłoża. Dużą zaletą farby do malowania dachu jest to, że przed jej użyciem nie ma konieczności zastosowania farby podkładowej. Produkt sprawdzi się nie tylko do malowania dachów, ale także ogrodzeń, czy metalowych elementów konstrukcyjnych. Dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych z palety RAL, możesz więc dobrać kolor najlepiej podkreślający formę budynku. 

Jak przygotować się do malowania dachu z blachy?

Zanim pomalujemy dach, należy odpowiednio przygotować do tego powierzchnię. Przede wszystkim trzeba umyć powierzchnię dachu, żeby pozbyć się zabrudzeń i pyłu. Jeżeli istnieją odstające elementy, to należy pozbyć się ich przy użyciu papieru ściernego lub szczotki. Zanim przystąpimy do malowania dachu czekamy do pełnego osuszenia powierzchni dachu!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *