fbpx
Łazienka

Przegląd oferty Electrolux. Pralki, programy prania, funkcje

• Zakładki: 32


Na rynku możemy znaleźć masę różnych sprzętów AGD, które nie różnią się od siebie jedynie marką, ale też typem, specyfikacją i dostępnymi funkcjami. Przykładowo pralki możemy znaleźć w wersjach ładowanych od przodu, odchudzonych czy z funkcjami dla alergików. Można się w tym wszystkim nieco pogubić, więc dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się dokładnie pralkom firmy Electrolux. Jakie oferują nam funkcje? Jakie znajdziemy w nich dostępne tryby prania? 

Pralki – jakie typy pralek możemy spotkać? 

Zanim przejdziemy do omawiania konkretnych modeli, zastanówmy się, jakie cechy mogą charakteryzować różne typy pralek. Na rynku znajdziemy ich całkiem sporo, więc zdecydowanie warto się czegoś o nich dowiedzieć, zanim podejmiemy decyzję zakupową. 

Jakie więc mogą być pralki? Możemy je podzielić chociażby ze względu na sposób umieszczania załadunku we wnętrzu pralki. Zgodnie z tą kategorią możemy znaleźć klasyczne pralki ładowane od frontu, ale także pralki ładowane od góry, które z całą pewnością docenią te osoby, które nie mają zbyt dużo przestrzeni w mieszkaniu. Podobnie będzie z pralkami slim – które mogą występować zarówno w wersji ładowanej od góry, jaki i od frontu – odchudzonym względem klasycznych pralek o kilkanaście centymetrów głębokości. Na rynku możemy znaleźć też zupełnie inną kategorię pralek, czyli pralko-suszarki. Są to urządzenia typu dwa w jednym, gdyż łączą ze sobą funkcjonalność elektrycznych suszarek i pralek. 

Oczywiście typ pralki jest bardzo ważny, zwłaszcza w kontekście jej umiejscowienia, ale powinien być tylko jednym z czynników, jakie weźmiemy pod uwagę. Jakie pralki ma w swojej ofercie Electrolux i co je wyróżnia? 

Pralka ładowana od frontu PerfectCare 700 UniversalDose (MEW7F349PXP) 

Pralka Electrolux PerfectCare 700 to nowoczesna i prosta pralka, która skupia się głównie na zapewnieniu użytkownikowi maksimum wygody. Oferuje nam ona aż 9 kilogramów wsadu, co jest wystarczającą pojemnością, żeby przy jednej sesji zrobić pranie dla niewielkiej rodziny. 

Ze względu na technologię marki Electrolux, pralka – programy prania oferowane nam przez to urządzenie są dosyć bogate. Przykładowo, dzięki systemowi SteamCare, nigdy nie będziemy musieli martwić się o zagniecenia naszej odzieży tuż po wyciągnięciu jej z bębna. 

Jednym z ciekawszych funkcji i zarazem wyróżnikiem tego modelu jest specjalna szuflada na kapsułki UniversalDose. Kiedy umieścimy w niej kapsułkę, ta zostanie odpowiednio rozrobiona z wodą, co znacznie wpłynie na jej efektywność i docieranie do wszystkich zakamarków naszych tkanin. 

Pralka ładowana od góry TimeCare 500 (EW2T25262P) 

Kolejną propozycję szczególnie powinni docenić posiadacze niewielkiej przestrzeni w łazience oraz te osoby, które nie mają zbyt dużo czasu na uciążliwe pranie. TimeCare z serii 500 to pralka, która została zaprojektowana z myślą o oszczędzaniu czasu. Niezależnie czy możesz w danym dniu poświęcić na pranie godzinę, dwie czy trzy, TimeCare 500 będzie w stanie dostosować wszystkie parametry prania do długości aktualnego cyklu. Dzięki temu możesz mieć zawsze zagwarantowane czyste ubrania, niezależnie od tego, ile masz czasu w danym dniu. 

TimeCare 500 cechuje się także certyfikatem WoolmarkBlue. Informuje nas on o tym, że TimeCare 500 będzie w stanie odpowiednio wyczyścić wełniane ubrania, jednocześnie ich nie niszcząc. 

Pralka do zabudowy Electrolux PerfectCare 700 (EW7F447WI) 

Na sam koniec propozycja dla minimalistów. Electrolux PerectCare 700 EW7F447WI to pralka do zabudowy, którą z powodzeniem ukryjesz za drzwiami szafki. Możliwość jej łatwego wkomponowania w nasze meble nie jest jednak jedyną zaletą, jaką oferuje ten model. 

PerfectCare 700 został wyposażony w wiele różnych systemów, których zadaniem jest utrzymanie prania w jak najlepszej kondycji. Wykorzystana tutaj została chociażby technologia SensiCare, czyli inteligentny system dostosowujący parametry prania do załadunku. Ciekawa jest tutaj też opcja SoftPlus – korzystająca z niej pralka zaczyna namaczać i układać załadunek w bębnie, jeszcze przed właściwym początkiem prania. Tym samym pranie wyciągnięte z pralki zawsze będzie cechowało się należytą miękkością i równym oczyszczeniem. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
80 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *