fbpx
Ciekawe rozwiązania

Przegląd najlepszych osłon na płoty i ogrodzenia – co warto wybrać?

• Zakładki: 20


Cicha i spokojna przestrzeń do życia w mieście – to coś co bardzo trudno znaleźć i często jest wręcz niemożliwe do wykonania. Jednak w tym przypadku mogą przyjść z pomocą maty maskujące, przesłony i osłony na ogrodzenia. Wyjaśniamy, z czego takie osłony na płotwykonywane, które z nich będą najlepszym wyborem.

Osłona na płot i ogrodzenie – zastosowanie, rodzaje, zalety

Czym jest maskownica na płot i jaka jest jej rola?

Zasłona czy mata na ogrodzenia jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy koniecznie trzeba osłonić płotu, taras lub balkon. Co bardzo istotne, dzięki szerokiemu wyborowi kolorów, taka osłona na płot może się bardzo dobrze wpasować w każdą przestrzeń. Maskownice do ogrodzeń sprawdzają się w zatłoczonym i hałaśliwym mieście, gdzie mieszkańcy dążą często do tego, aby mieć swą oazę spokoju. Zasłony maskujące chronią przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, lecz również przed wiatrem i słońcem.

Taka osłona na płot może też pełnić funkcję dekoracyjną. Maty są nie tylko praktyczne, lecz również bardzo korzystnie wyglądają, to zaś czyni je produktem funkcjonalnym. Oprócz zastosowania standardowego takie maty na ogrodzenia mogą mieć też nietypowe funkcje. Maty cieniujące mogą posłużyć do okrycia roślin podczas chłodniejszych miesięcy w roku. Poza tym założenie mat na ogrodzenie lub balkon zwiększa bezpieczeństwo dzieci, a także wpływa na minimalizację wydostania się przedmiotów na zewnątrz.

Osłony bambusowe, z PCV, a może popularna tzw. słomianka?

Dostępnych w sprzedaży jest wiele rodzajów osłon na ogrodzenia. Materiał zastosowany do ich produkcji przekłada się na wytrzymałość takiej przesłony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i środowiskowych. W związku z tym niektóre maty na ogrodzenia mogą być używana przez wiele lat, a inny są jedynie jednosezonowe.

Osłony ogrodzeniowe mogą być wykonane np. z PCV. Wyróżniają się dużą trwałością oraz żywotnością. Często mają one bardzo ciekawy design oraz dekoracyjne zaplatanie i ciekawe kolory. To sprawia, że mogą stanowić ciekawy element aranżacji ogrodu, można je dopasować np. do mebli rattanowych albo do desek kompozytowych zastosowanych na tarasie. Osłony bambusowe to materiał naturalny – wykonuje się z pędów bambusa. Są one szybkie w montażu i wyróżniają się niską wrażliwością na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych. Kolejny rodzaj siatek to tzw. słomianka, która może być wykonana ze słomy albo wikliny. Wytwarza się je z łodyg trawy, a z daleka często przypominają matę bambusową. Słomianki muszą być wymieniane co sezon, gdyż są bardzo wrażliwe na wilgoć i niskie temperatury.

Porady związane z osłonami ogrodzeniowymi

Mata cieniująca to bardzo ciekawe rozwiązanie, które może się sprawdzić w każdym ogrodzie, bez względu, czy jest on duży, czy mały. Jako, że osłony różnią się wymiarami, przed ich zakupem trzeba dokładnie wymierzyć ogrodzenie, zwracając uwagą na długość i wysokość ogrodzenia. Jako, że maty na płot często są sprzedawane w bardzo nieporęcznych opakowaniach, to nie zawsze transport własny będzie korzystnym rozwiązaniem. Należy również wybrać odpowiednie mocowania osłon – tu wszystko zależy od sposoby montażu określonej osłony, a instrukcja jest zwykle dołączana do produktu.

Osłony ogrodzeniowe należy właściwie konserwować. Są one szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, które często prowadzą do płowienia lub niszczenia ich powierzchni. Zwykle korzysta się ze specjalnych preparatów albo z drewnochronu. Dzięki zadbaniu o to, taka osłona ogrodzeniowa może służyć przez znacznie dłuższy czas.

Osłony ogrodzeniowe i maskownice na płot – wiodący producenci

Wśród producentów mat i osłon na ogrodzenia warto zapoznać się z ofertami takich firm jak: Totaltex, Grandinet czy Ombretex. Produkty tych firm dostępne są zarówno w sprzedaży internetowej, jak i w sklepach stacjonarnych dom-ogród. Warto również rozejrzeć się w marketach budowlanych, jak np. Leroy Merli, Obi, Castorama, Bricomarche i Bricoman.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *