fbpx
Budowa domu

Projekty domów nowoczesnych – wszystko co musisz wiedzieć!

• Zakładki: 33


W Polsce powstaje coraz więcej domów jednorodzinnych w nowoczesnym stylu, które najczęściej mają minimalistyczny charakter, stojący w opozycji do domów zaprojektowanych w tradycyjny sposób. Sprawdźcie, jakie propozycje projektów domów jednorodzinnych nowoczesnych mamy w swoich katalogach i wybierzcie taki, który spełni wszystkie wasze oczekiwania.

Czym się charakteryzują domy jednorodzinne w stylu nowoczesnym?

We współczesnej architekturze domów jednorodzinnych nacisk kładziony jest na stosowanie rozwiązań, które są po pierwsze funkcjonalne, a po drugie odznaczają się walorami estetycznymi. Cechuje je prostota. Proste linie i brak ozdobnych detali wpływają korzystnie na odbiór wizualny takiego budynku, a jego dodatkową zaletą jest energooszczędność. 

Ograniczenie zużycia energii elektrycznej w domu w stylu nowoczesnym możliwe jest dzięki zwiększaniu powierzchni przeszkleń na jego południowych elewacjach. Dzięki temu dom będzie lepiej doświetlony, a przy tym stanie się cieplejszy. Ważne jest wykorzystywanie w takich budynkach odnawialnych źródeł energii. Do budowy z kolei stosowane są naturalne materiały, w tym przede wszystkim drewno.

Pomysł na nowoczesny dom jednorodzinny – jaki jest i co go wyróżnia?

Nowoczesne budownictwo jednorodzinne różni się od budownictwa klasycznego, które korzysta z tradycyjnych projektów budowlanych dla domów. Nawet laik już na pierwszy rzut oka może zauważyć pewne wyróżniki takich obiektów. Sprawdźcie, jakie pomysły wykorzystywane są przez architektów projektujących nowoczesne domy jednorodzinne. Najważniejsze cechy domu nowoczesnego są następujące:

  • ograniczenie liczby kondygnacji w budynkach mieszkalnych;
  • wykorzystanie prostej bryły budynku;
  • zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, m.in. dużych przeszkleń i okien, ograniczanie występowania mostków termicznych;
  • wykorzystanie nieskomplikowanego kształtu dachu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
97 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *