fbpx
Wokół domu

Prace na wysokości – zatrudnij alpinistów przemysłowych

• Zakładki: 28


Alpinizm przemysłowy to przede wszystkim popularna dziś technika pracy, która wymaga stosowania odpowiednich metod linowych. Jest związana z pracą na wysokości. Wspinacz jak i speleolog stosuje swoje umiejętności do przeprowadzania specjalistycznych zleceń.

Alpinizm przemysłowy

Alpinizm przemysłowy jest używany wszędzie tam, gdzie wykorzystanie liny wspinaczkowej ma swoje uzasadnienie zarówno logiczne, jak i ekonomiczne. Stosuje się w nim techniki między innymi takie jak: wykonywanie zjazdu, budowanie stanowisk, podchodzenia na linie. Tego typu zajęcie wymaga specjalistycznego sprzętu, odpowiedniej siły, umiejętności oraz wytrzymałości fizycznej.

Alpinista przemysłowy wykonuje swoją pracę zazwyczaj na zewnątrz. W związku z tym narażony jest on na różne zjawiska atmosferyczne. Pracuje na dużych wysokościach, w trudnych czy też szkodliwych warunkach. Alpinista musi być precyzyjny i dokładny, ponieważ każdy błąd może kosztować go utratę zdrowia, sprzętu, a nawet życia. Jest to zajęcie dla odważnych i prawdziwych twardzieli.

Usługi alpinistyczne

Osoba, która wykonuje usługi wysokościowe musi być zarówno doświadczona jak i posiadać odpowiednie umiejętności. Firma Ropeexpert świadczy usługi alpinistyczne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przemysłowych. Stawia na bezpieczeństwo, a także jakość przeprowadzanych przez nich usług.Prace na wysokości świadczone są przez wysoko wykwalifikowanych pracowników. W związku z tym tego rodzaju usługi posiadają wysoką jakość oraz szybkość realizacji. Wszystkie powierzone zadania są wykonywane z uwzględnieniem największego bezpieczeństwa. Pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz niezbędny sprzęt. Dlatego też zapewni to bezpieczne wykonanie wszelkich prac na terenie przedsiębiorstwa. Usługa zostanie wykonana solidnie.

W czym jeszcze specjalizuje się alpinista przemysłowy?

Zakres prac należący do alpinisty przemysłowego jest prawie nieograniczony. Usługi tego typu potrzebne są przede wszystkim tam, gdzie praca na wysokości jest niezbędna. W zakres prac alpinisty wchodzi również:

– Czyszczenie blach i elewacji.

– Czyszczenie i naprawa rynien.

– Odśnieżanie dachów.

– Usuwanie sopli, obluzowanych elementów rynien i dachów.

– Usługi spawalnicze.

– Usługi elektryczne.

– Wycinka drzew oraz gałęzi.

– Zabezpieczenia elementów stalowych.

– Malowanie, impregnowanie dachów.

– Montaż, rozbiórka, a także wyburzenie kominów.

– Praca w przestrzeniach zamkniętych.

– Prace dekarskie.

Podsumowując

Zastosowanie odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz specjalistycznych urządzeń alpinistycznych spowodowało spopularyzowanie pracy, jaką jest alpinizm przemysłowy. Dawniej alpinista przemysłowy przeprowadzał głównie zajęcia związane z myciem okien oraz elewacji wysokich wieżowców. Dzisiaj wiele przedsiębiorstw decyduje się na usługi alpinisty również do przeprowadzenia prac remontowo-budowlanych czy też porządkowych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *