fbpx
Aranżacja wnętrz

Powrót przydymionego szła

• Zakładki: 7


Zainteresowanie szkłem przydymionym, popularnym w latach 60. i 70. minionego stulecia, przybiera na sile. Akcesoria domowe, lampy, meble, kabiny prysznicowe, przegrody pokojowe ze szkła, które w procesie wypalania zostało wzbogacone tlenami metali, zmieniając kolor, coraz śmielej wkraczają do wnętrz, wspinając się na szczyt listy trendów.

Jak wprowadzić przydymione szkło do wnętrz?

Trendy trendami, ale na pierwszym miejscu zawsze trzeba stawiać zdrowy rozsądek. Nie musisz wprowadzać przydymionego szkła bocznymi drzwiami, zastanawiając się, jak „spojrzy” na nie twoja nowoczesna aranżacja. Po prostu trzymaj się metody małych kroków. W przydymionym szkle jest coś nastrojowego i uwodzicielskiego, więc odrobina estetyki retro glamour pozytywnie wpłynie na każdą przestrzeń.  Zacznij od przydymionych szklanych wazonów, naczyń i latarenek. Układaj je warstwowo, by wzmocnić grę półprzezroczystości i świateł (np. bijących od świec). Pamiętaj, że przydymione szkło nie musi być spowite czernią. Może mieć kolor od miękkiej szarości do ciepłego bursztynowego brązu.  Możesz pomyśleć o prostej lampie sufitowej o kloszu wykonanym z najmodniejszego szkła w sezonie. Jeśli rozważałeś wyznaczenie stref aktywności w swoim salonie, może warto w pierwszej kolejności pomyśleć o przydymionej ściance. Co powiesz na fronty szafek kuchennych z przydymionego szkła lub kabinę prysznicową z tego materiału? Staraj się, by dany element wprowadzał do przestrzeni efekt wow. Mniej znaczy więcej.

Przydymione szkło w roli głównej

Aby przydymione szkło mogło stać się mocną kropką nad i aranżacji wnętrza, zadbaj o zachowanie równowagi. Łącz materiały na zasadzie kontrastu i dopełnienia. Zestaw wazon z przydymionego szkła z suszoną trawą pampasową. Dopełnij szklany stolik kawowy włochatym dywanem, trawertynową lub drewnianą posadzką. Powieś przydymioną lampę nad antycznym stołem z orzecha włoskiego.  Zestaw przydymiony regał z antycznym mosiądzem. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wprowadzić przydymione szkło w postaci kilku akcentów, czy raczej postawisz na aranżacyjne wejście smoka, pewne jest to, że materiał wprowadzi do twojego przestrzeni blask, zapewniając ponadczasowy wygląd.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *