fbpx
Budowa domu

Poradnik, jak zrobić drewniany regał do piwnicy lub na książki?

• Zakładki: 20


Regał to przydatny mebel, który może mieć różne przeznaczenie. To w zasadzie nieodłączny element wyposażenia w każdym domu, czy mieszkaniu, w każdej piwnicy, garażu, spiżarni, schowku, czy spiżarni. Oto praktyczny poradnik, jak własnoręcznie wykonać praktyczny regał.

Drewniany regał – najważniejsze kwestie

Regał, który ustawisz w piwnicy, warsztacie, spiżarni, czy przeznaczysz do przechowywania książek możesz wykonać z desek, palet, starych skrzynek lub wykorzystać do skonstruowania go profile – kątowniki. Materiał, który zastosujesz do skonstruowania regału powinieneś dostosować do miejsca, gdzie będzie się znajdował i funkcję, jaką będzie pełnił. Jako półka na książki sprawdzi się regał z desek, palet, czy skrzynek. W przypadku warsztatu, garażu, schowka, czy spiżarni oprócz tych rozwiązań, sprawdzi się także regał z kątawników.

Jak zrobić regał drewniany?

Do wykonania typowego regału drewnianego potrzebne będą ci drewniane deski oraz płyty pilśniowe. Inne materiały, które będą konieczne to kątowniki, śruby, gwoździe, a także kołków do drewna. Możesz zamówić gotowe deski, które będą docięte na wymiar oraz zaimpregnowane. Korzystając z kątowników, śrub i kołków – połącz ze sobą deski – pamiętając, by dokładnie trzymać się projektu. Do łączenia desek możesz także użyć kleju wikol. Gdy już skonstruowałeś szkielet regału możesz przystąpić do zamontowania półek na kołeczkach – ważne aby skrupulatnie zaznaczyć te miejsca ołówkiem. Z tyłu szafki wkrętami zamocuj płytę pilśniową – będzie to tył twojego regału. Drewnianą półkę wykończ pokrywając ją lakierem lub bejcą.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
60 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *