fbpx
Aranżacja wnętrz

Pomarańczowy w aranżacji wnętrz

• Zakładki: 6


Wielu z nas boi się wprowadzania pomarańczowego koloru do wnętrz. Barwa uchodzi za zbyt dominującą, a ponadto bardzo wymagającą. Z czasem może znudzić się, szczególnie gdy została zastosowana w formie dużych powierzchni, tj. ścian i podłóg. Dekorowanie odważnym kolorem i osiąganie przy tym więcej niż zadowalających efektów jest łatwiejsze, niż myślisz. Pomarańczowy tworzy wiele udanych duetów. Zainspiruj się naszymi pomysłami.

Niezależnie od tego, czy użyjesz koloru pomarańczowego na ścianie, czy jedynie w formie akcentu, tak naprawdę możesz połączyć go z dowolnym kolorem. Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę, to ilość pomarańczowego w danym duecie kolorystycznym. Pomarańczowy nie musi dominować, by wprowadzać energię i dynamikę do aranżacji.  

Pomarańczowy w aranżacji wnętrz: z zielenią pod rękę

Z czym łączyć kolor pomarańczowy, by aranżacja prezentowała się efektownie, wprowadzając do wnętrza świeżość? Najlepiej z jasną wersją zieleni. To połączenie nie może się nie udać, skoro zostało zainspirowane naturą. Istnieje wiele gatunków roślin kwitnących na pomarańczowo. Wystarczy wspomnieć o nasturcji, bratkach, tulipanach, liliach i narcyzach. Ich łodyga jest oczywiście zielona. Jeśli obawiasz się, że podział sił będzie nierówny, więc kolory będą przytłaczać się, zadbaj o białe akcenty we wnętrzu, do którego zaprosiłeś te dwa kolory.

Pomarańczowy w aranżacji wnętrz

Pomarańczowy w aranżacji wnętrz: naturalnie, że biały

Pomarańczowy dba o to, by aranżacja utrzymana w bieli nie wydawała się zbyt sterylna i mdła. Jako kolor akcentujący dodaje wnętrzu wymiaru. Na dodatek świetnie łączy się z wszystkimi odcieniami drewna.

Pomarańczowy w aranżacji wnętrz: chodź, pomaluj mój świat na żółto….

Te dwa kolory pomogą ci stworzyć jasną i wygodną przestrzeń, w które domownicy czują się naprawdę dobrze.  Sekretem łączenia pomarańczowego z innym żywym kolorem jest mieszanie go z łagodniejszymi tonami z palety drugiej barwy. Nie doprowadzaj do zderzenia dwóch energii. Pozwól na to, aby się dopełniały.

Pomarańczowy w aranżacji wnętrz: energia czerwieni

Pomarańcz i czerwień – z pewnością wiele osób uzna, że to nie może się udać. Zderzenie dwóch energetycznych kolorów może być przytłaczające. Nic podobnego! Oczywiście pod warunkiem, że sięgniesz po ich najbardziej wyciszone wersje, niemalże energetycznie neutralne. Barwny duet znakomicie czuje się jako uzupełnienie neutralnej palety barw.

Pomarańczowy w aranżacji wnętrz: nieoczywista szarość

Jeśli marzysz o nieoczywistym efekcie, zadbaj o to, by przeciwieństwa mogły spotkać się i nieco namieszać w twej przestrzeni. Chłodna szarość i jaskrawy pomarańcz równią się od siebie tak bardzo, że to po prostu nie może… się nie udać!  Po prostu wybierz głęboką szarość, by nie została przytłoczona energią pomarańczowego.  

Pomarańczowy w aranżacji wnętrz: spokój niebieskiego nas uratuje

Niosący spokój kolor niebieski znakomicie kontrastuje z pobudzającym kolorem pomarańczowym. Takie połączenie sprawdzi się we wnętrzach eklektycznych lub nowoczesnych. Zadbaj o to, by pomarańczowy dopełniał niebieski, a nie na odwrót. Akcentujące meble i dodatki – w takiej odsłonie pomarańczowy przyniesie najwięcej korzyści aranżacji, w której kolor niebieski gra pierwsze skrzypce.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *