fbpx
Aranżacja wnętrz

Pokój młodzieżowy w stylu loftowym – ciekawe rozwiązania, porady, inspiracje

• Zakładki: 27


Styl loftowy to styl często wybierany przez ludzi młodych, odważnych i stawiających na indywidualność, a zatem z pewnością znajdzie uznanie nastolatków posiadających śmiałe pomysły oraz naturalną dla swojego wieku chęć wyróżnienia się i potrzebę niezależności.

Oto kilka wskazówek, jak urządzić pokój młodzieżowy w stylu loftowym, czyli inspirowanym postindustrialnymi wnętrzami. Dzięki nim stworzysz wnętrze mające unikalny charakter, które zachwyci każdego młodego człowieka. Podpowiadamy, jak urządzić pokój młodzieżowy w stylu loftowym!

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Styl loftowy kojarzy się przede wszystkim z wielkimi, ogromnymi, przestronnymi wnętrzami po opuszczonych fabrykach czy magazynach. Pytanie brzmi, czy jest możliwe urządzenie w takiej stylistyce pokoju dla nastolatka, który to pokój często nie jest zbyt duży? Ależ owszem! Należy wykorzystać detale charakterystyczne dla loftów i dobrać meble w stylu loftowym – dzięki temu można zaadaptować industrialną estetykę w typowym, standardowym pokoju młodzieżowym.

Styl loftowy, czyli pokój młodzieżowy w oryginalnym stylu

Pomieszczenia w stylu industrialnym charakteryzują się ascetycznym, surowym wyglądem. Zęby go odwzorować, należy zadbać o stworzenie właściwego tła, czyli ścian oraz podłóg. Na ściany warto wybrać farbę w chłodnej kolorystyce. Świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju odcienie szarości albo bieli. W industrialnej palecie kolorystycznej pojawia się też czerń. Lecz z tą barwą trzeba uważać, ponieważ może ona optycznie pomniejszać wnętrze.

Doskonałym pomysłem dla pokoju młodzieżowego w stylu loft jest ułożenie na jednej ze ścian płytek z czerwonej cegły lub betonu architektonicznego charakteryzującego się chropowatą i porowatą strukturą, te zaś wprowadzają do wnętrz wyjątkowy postindustrialny klimat. Na podłogi, można położyć np. drewno z widocznymi słojami i sękami, np. deski z efektem postarzenia lub deski bielone.

Pokój młodzieżowy w stylu loft – meble

Przy tworzeniu aranżacji pokoju młodzieżowego w stylu loft, należy zadbać o strefę spania oraz odpoczynku, do tego o miejsce do nauki, a także o przestrzeń do przechowywania. W sprzedaży dostępne są kompleksowe zestawy mebli, które dają możliwość wyposażanie pomieszczenia we wszelkie konieczne do tego meble. Można je zakupić w całości albo zdecydować się na pojedyncze, wybrane segmenty. Można też zdecydować się na bardzo kreatywne podejście – skompletować meble samodzielnie.

Przy urządzaniu pokoju młodzieżowego w stylu industrialnym, należy postawić na meble o geometrycznych bryłach, które będą utrzymane w minimalistycznej estetyce. Świetnie sprawdzą się takie, które wykonane są z drewna albo z płyty meblowej, której wykończenie doskonale odzwierciedla lite drewno, mogą one być wsparte na metalowych nóżkach oraz wyposażone w proste uchwyty metalowe. Meble mogą też posiadać dekoracyjne wstawki, które imitują beton. W loftową stylistykę doskonale wpiszą się również biurka oraz regały na książki mające stalową konstrukcję w czarnym kolorze. Jeżeli zaś chodzi o łóżko, to świetnie sprawdzają się łóżka metalowe kute, które pozbawione są ozdobników lub drewniane czy płytowe ze zwykłą, prostą ramą.

Industrialny pokój młodzieżowy – jakie wybrać dodatki?

Pokój młodzieżowy loftowy, choć jest on surowy, to wcale nie oznacza, że ma on być całkowicie pozbawiony dekoracji. Różnego rodzaju dodatki znakomicie mogą podkreślić taki styl loftowy pokoju. Warto zwrócić uwagę chociażby na oświetlenie. Mogą to być np. odsłonięte żarówki lub wisząca lampa z metalowym kloszem, obok łóżka znakomicie sprawdzi się nocna lampka na drucianej podstawie. Natomiast ściany można ozdobić plakatami z grafiką, która wpisze się w nurt industrialny, a do tego metalowy zegar. Jeżeli nastolatek ma stylowy rower miejski, a nie macie piwnicy, można na niego kupić wieszak na ścianę, dzięki temu jednoślad stanie się oryginalną dekoracją.

Kiedy wiesz, co wyróżnia industrialny styl loftowy oraz jak ten kanon estetyki możesz wprowadzić do pokoju młodzieżowego, nie możesz zapomnieć o najważniejszej kwestii – o skonsultowaniu swojej wizji z dzieckiem. To ono będzie tam mieszkać, więc musi czuć się komfortowo, też poprzez aranżację będzie chciało wyrazić siebie, w związku z tym jego pomysły będą mieć kluczowe znaczenie dla uzyskania zadowalającego efektu. Meble i dodatki do pokoju w stylu loftowym znajdziesz w sklepach meblowych, takich jak np. w IKEA, Agata Meble czy Black red White.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *