fbpx
Majsterkowanie i remonty

Podłogi drewniane – wyjątkowość, wymagająca specjalnej pielęgnacji

• Zakładki: 43


Na położenie drewnianej podłogi w domu decyduje się coraz więcej osób. Trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie efektowne, ale niekiedy i uciążliwe. Dlaczego? Ponieważ wymaga od nas odpowiedniego pielęgnowania drewna. A bywa ono czasochłonne. Decydując się jednak na takie zagospodarowanie podłogi, powinniśmy przykładać dużą wagę do jej wyglądu. Aby drewniana podłoga jak najdłużej cieszyła nasze oczy swoim intensywnym kolorem, musimy dbać o nią regularnie. Kiedyś nie zdawałem sobie z tego sprawy. Na całe szczęście, teraz jestem mądrzejszy i raz na jakiś czas dokonuje kompleksowej pielęgnacji podłogi w moim salonie. Wszystkie wykorzystywane środki kupiłem w internetowym sklepie http://www.podlogilodz.pl/. Sprawdzają się doskonale, a efekty ich działania były od razu widoczne.

Podoba Ci się Twoja drewniana podłoga? Zadbaj o nią!

Przeprowadzając gruntowny remont domu, postanowiłem w salonie położyć drewnianą podłogę. Zdecydowałem się na nią przede wszystkim ze względu na walory wizualne. Co by nie mówić, drewno robi bardzo dobre wrażenie estetyczne i przywołuje pozytywne skojarzenia. Chciałem, aby mój salon stał się klimatycznym pomieszczeniem, w którym to w długie, zimowe wieczory wraz ze swoją rodziną będę mógł spędzać miło czas. Położenie drewna na podłogę idealnie pasowało do mojego planu, dlatego nie czekając długo, zapoznałem się z propozycjami i wybrałem tę, najbardziej mnie satysfakcjonującą. Początkowo, użytkowanie jej przebiegało bez jakikolwiek problemów. Podłoga nie traciła nic a nic ze swoich walorów wizualnych, wciąż robiła bardzo dobre wrażenie. Problem pojawił się latem, gdy była narażona na działanie dużej ilości promieni słonecznych. Zaczęło mi się wydawać, że kolory na podłodze nieco płowieją, tracą na swej intensywności. W internecie zapoznałem się z opiniami ludzi, korzystających na co dzień z drewnianych powierzchni. Postanowiłem zaopatrzyć się w środki chemiczne, za których sprawą podłoga w moim salonie będzie mogła odzyskać dawny blask. Żałowałem tylko, że zdecydowałem się na taki ruch dopiero teraz. Na całe szczęście, nie było jeszcze za późno. Olej pielęgnujący spełnił pokładane w nim nadzieję. Znakomicie odżywił drewno, całość sprawiała wrażenie, jakby zostało w nie tchnięte nowe życie. Odetchnąłem z ulgą. Przez moje niedopatrzenie i brak wiedzy moja wymarzona podłoga mogła zostać na zawsze uszkodzona, i to po tak krótkim czasie.

Przestroga dla innych

Mam nadzieję, że nie popełnisz tego błędu co ja, i od początku użytkowania drewnianej powierzchni właściwie zadbasz o jej pielęgnację. Decydując się na tego typu podłogę, kierujemy się przede wszystkim aspektem wizualnym. Warto więc zadbać w należyty sposób o to, by świeciła ona pełnym blaskiem jak najdłużej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *