fbpx
Kuchnia

Po czym poznać dobry garnek do makaronu? Podpowiadają specjaliści z firmy Gerlach

• Zakładki: 14


Kupując garnek do makaronu, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na materiał wykonania, ale i wielkość naczynia. Dobry garnek powinien mieć wyciągany durszlak, odpowiednie uchwyty i pokrywkę. Wszystkie te cechy ułatwiają przygotowywanie włoskiego specjału.  Dowiedz się, na co jeszcze zwrócić uwagę. 

Jak wybrać najlepszy garnek do makaronu? 

Gotowanie makaronu wydaje się czynnością banalną. Niestety popełniane błędy sprawiają, że makaron klei się, jest niedogotowany lub zbyt miękki. O przywieraniu do dna nawet nie wspominamy. W czym tkwi problem? Najczęściej chodzi o nieodpowiedni garnek, a dokładniej garnek niedopasowany do ilości i rodzaju makaronu. Według przepisu idealny makaron al dente na każde 100 gramów produktu potrzebuje litra wody. Musisz zatem sięgnąć po duży garnek, by dać makaronowi przestrzeń. Dzięki temu nie będzie się sklejać. Dobrze by było, aby miał akutermiczne, wielowarstwowe dno. To sposób na to, by woda szybko i równomiernie się nagrzewała, zapewniając doskonale rezultaty gotowania. Choć w kwestii materiału teoretycznie panuje pełna dowolność, najlepiej sprawdzają się garnki ze stali nierdzewnej 18/10, ceramiczne lub ze szkła.  Kolejnym ważnym czynnikiem jest kształt garnka. Najlepsze garnki do makaronu mają głębokie dno i ścianki o stromych krawędziach. Dzięki temu makaron może swobodnie poruszać się po całym garnku. 

Odcedzanie i hartowanie makaronu pod zimną wodą ułatwi wyciągany durszlak. Ostatni ważny czynnik to uchwyty garnka. Powinny być solidnie osadzone i odporne na ciepło, a także ergonomicznie zaprojektowane, aby łatwo było je trzymać i przenosić garnek bez obaw o poparzenia lub upuszczenie. Szukając idealnych naczyń do makaronu, sięgnij po zestawy garnków Gerlach. Nie tylko posiadają wszystkie elementy, które powinien mieć garnek do gotowania uwielbianego nie tylko przez Włochów specjału, ale i prezentują się znakomicie. Będą wspaniałym dodatkiem do każdej kuchni niezależnie od stylu, w jakim została zaprojektowana.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
74 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *