fbpx
Kuchnia

Płyty do zabudowy – jaką płytę indukcyjną wybrać?

• Zakładki: 12


Indukcyjne płyty do zabudowy ułatwiają gotowanie i sprawiają, że przygotowywanie posiłków jest szybsze niż kiedykolwiek wcześniej! Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wymienia płyty gazowe właśnie na indukcyjne. Sprawdźmy, jak wybrać najlepszą płytę indukcyjną do swojej kuchni. 

Jaka płyta indukcyjna sprawdzi się najlepiej? 

Płyta do zabudowy to doskonałe rozwiązanie do każdego domu. Świetnie sprawdzi się zarówno u osób, które gotują codziennie i dużo, jak i u tych zajmujących się przyrządzaniem posiłków jedynie od czasu do czasu. A to wszystko dlatego, że płyty do zabudowy oferują szereg usprawnień, dzięki którym przyrządzanie dań jest nie tylko prostsze i szybsze, ale i znacznie mniej kosztowne, gdyż urządzenia te pobierają bardzo mało energii.

Jaką płytę wybrać? Przede wszystkim dobrej jakości. To urządzenie na lata, dlatego warto zainwestować w sprzęt wysokiej klasy, jak na przykład Electrolux EIV63443. W zamian otrzymamy płynność działania, bezawaryjność i elegancki design. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty grzewczej?

Wiemy już, że przy wyborze płyty do zabudowy warto postawić na jakość. Płyta indukcyjna Electrolux będzie fantastycznym wyborem. Jednak producent ma w swojej ofercie znacznie więcej modeli. Czym więc należy kierować się przy wyborze i jak znaleźć najlepszy sprzęt dla siebie? 

W tym celu musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Pierwszym jest samo wykonanie płyty grzewczej. Do wyboru są modele ceramiczne oraz szklane. Obie opcje zapewniają wspaniałą estetykę, jednak bez wątpienia płyta ceramiczna wykazuje większą odporność na rysy i inne zniszczenia. Płyta szklana jest zaś łatwa w czyszczeniu. A jeśli jesteśmy już przy designie, to warto zwrócić także uwagę na kolor płyty grzewczej. Sprzęty te występują najczęściej w wariantach czarnym, białym i szarym. 

Ważną kwestią jest także sterowanie płyty grzewczej. Najlepiej wybrać model, który zapewnia szeroki zakres poziomów grzania. Dzięki temu będzie można z łatwością dostosować ustawienia do swoich potrzeb. 

Płyty do zabudowy — najważniejsze funkcje

Obecnie nowoczesne płyty do zabudowy wyposażone są w wiele ciekawych usprawnień. Dzięki nim gotowanie może być jeszcze prostsze! Dlatego też kupując płytę indukcyjną, warto zwrócić także uwagę na obecność takich właśnie funkcji. Które są najbardziej przydatne? Z pewnością najpraktyczniejszą jest funkcja Hob2Hood, która w sposób bezprzewodowy łączy kuchnię z okapem. Wystarczy zacząć gotować, a okap włączy się automatycznie! Co więcej, system ten sam dopasowuje swoją moc działania na podstawie parametrów ustawionych na płycie do zabudowy. 

Jeśli lubimy praktyczne rozwiązania, a na gotowanie nie mamy zbyt wiele czasu w ciągu dnia, to przyda się nam też funkcja Power Boost. Umożliwia ona natychmiastowe osiągnięcie najwyższych temperatur, dzięki czemu przyrządzanie posiłków jest błyskawiczne.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *