fbpx
Aranżacja wnętrz

Płytki do łazienki – jakie wybrać, aby były łatwe do czyszczenia

• Zakładki: 57 • Komentarz: 2


Płytki do łazienki – jakie wybrać, aby były łatwe do czyszczenia

Większość osób szykujących się do remontu łazienki od razu myśli o płytkach ceramicznych. Przede wszystkim są odporne na działanie wilgoci, której w łazience nie brakuje. Jednak ich zalet jest znacznie więcej. Czym się kierować podczas wyboru płytek do łazienki i jak wybrać te, które będą łatwe w czyszczeniu?

Od lat płytki ceramiczne są najczęściej wybieranym materiałem do łazienek. Remont łazienki jest wyjątkowo uciążliwy, toteż zamierzamy zainwestować w coś, co wytrzyma przez lata. Chcemy przy tym, by łazienka wyglądała modnie, stylowo, a oprócz tego ważne, by można ją było łatwo utrzymać w czystości.

Płytki ceramiczne gwarancją modnej łazienki na lata

Mija czas, a płytki ceramiczne z mody nie wychodzą. Mało tego, producenci proponują coraz to nowe wzory. Płytki do łazienki mogą przybierać finezyjne kształty heksagonów, arabesek albo rybiej łuski. Może je zdobić efektowny wzór, mogą mienić się drobinkami brokatu lub być całkowicie gładkie. Są dostępne w wielu różnych kolorach, więc bez problemu dopasujemy je do naszego wystroju. Ważne, byśmy na podłodze układali płytki antypoślizgowe, które będą zapobiegać poślizgnięciu się po wyjściu z wanny lub spod prysznica. Do tego nie możemy zapominać, że płytki będą wyglądać efektownie tylko wtedy, kiedy będą czyste.

Jakie płytki łazienkowe można łatwo utrzymać w czystości?

Powszechnie uważa się, że płytki ceramiczne łatwo utrzymać w czystości. W pewnym sensie tak jest, zwłaszcza jeśli porównamy mycie płytek z czyszczeniem tapety lub pomalowanej ściany. Jednak nie jest tajemnicą, że płytki do łazienki mogą się bardzo między sobą różnić, a w zależności od tego, jakie są ich parametry, zabrudzenia mogą być mniej widoczne, a czyszczenie może być prostsze.

W pierwszej kolejności warto spojrzeć na kolor. Na płytkach gładkich jednokolorowych widać wszystko – na przykład zacieki z wody albo kurz. Dotyczy to zwłaszcza bardzo jasnych i bardzo ciemnych płytek z połyskiem. Gładkie płytki mają w sobie sporo uroku, ale musimy się liczyć z tym, że będziemy je wycierać bardzo często. Jeśli żyjemy raczej w pośpiechu i nie mamy czasu na to, by wszystkie płytki przecierać prawie codziennie, zastanówmy się, czy nie lepsze będą płytki matowe i pastelowe. Trochę mniej przyciągają brud niż modele z wysokim połyskiem i nie trzeba ich polerować tak często.

Możemy też pójść w stronę płytek wzorzystych. Drobne zabrudzenia w ogóle nie rzucają się w oczy. Warto też zwrócić uwagę, że płytki we wzory są bardzo modne i coraz więcej osób decyduje się właśnie na nie. Weźmy je pod uwagę, zwłaszcza jeśli w naszym domu mieszkają dzieci.

Jak prawidłowo myć płytki?

To, że płytki ceramiczne są trwałe, nie znaczy, że do mycia możemy używać wszystkich preparatów. Musimy uważać, żeby nie uszkodzić ich powierzchni. Przy zabrudzeniach w łazience wystarczy zwykła woda z odrobiną łagodnego detergentu. Dobrze sprawdza się też połączenie wody z octem. Jeżeli nie ma widocznych zabrudzeń i chcemy pozbyć się kurzu, płytki możemy przetrzeć wilgotną szmatką.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
116 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Płytki do łazienki – jakie wybrać, aby były łatwe do czyszczenia

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *