fbpx
Aranżacja wnętrz

Płytki cementowe – może sprawdzą się u Ciebie?

• Zakładki: 10


Wybierając płytki do łazienki lub kuchni, wcale nie musisz ograniczać się do płytek ceramicznych. Coraz większą popularnością cieszą się kafle cementowe. Ich głównym wyróżnikiem jest nie tylko bogate wzornictwo, ale również niesamowita wytrzymałość.

Gładka powierzchnie

Cementowe płytki podłogowe przechodzą obróbkę w specjalnej prasie hydraulicznej. Dlatego kafle cementowe wyróżniają się gładką, wręcz aksamitną powierzchnią, czego nie odczujemy w przypadku płytek ceramicznych.

Integralność pigmentu

Technika produkcji płytek doprowadza do tego, że naniesiony wzór jest integralną częścią kafelek. Dzięki temu można z powodzeniem zetrzeć ich powierzchnię, a następnie zaimpregnować, bez żadnych strat w pigmentacji.

Możliwość układania bez widocznego fugowania

Płytki dekoracyjne z cementu różnią się od płytek ceramicznych idealnie prostą krawędzią. Pomiędzy kafle betonowe układa się minimalną warstwę cementu lub fugi, jednak jest ona praktycznie niewidoczna.

Możliwość zmiany wykończenia płytek cementowych

Płytki cementowe można samodzielnie wykańczać poprzez nakładanie odpowiednich impregnatów. Na powierzchnię nanosi się woski dające efekt matu, połysku lub satyny.

Płytki cementowe – sposób montażu

Zanim zaczniemy układać cementowe płytki podłogowe, pamiętaj o ich wcześniejszym zaadaptowaniu w nowych warunkach. W tym celu należy je rozpakować, a następnie na kilka dni rozłożyć na posadzce. Ważne jest to, by pomieszczenie, w którym będą leżeć płytki cementowe, charakteryzowało się jak najniższą wilgotnością powietrza. Jest to również doskonały moment na obejrzenie wszystkich kafli i wyłapanie ewentualnych defektów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *