fbpx
Ciekawe rozwiązania

Plastikowe obrzeża ogrodowe do trawników – rodzaje, porady

• Zakładki: 15


Ich zastosowanie sprawia, że można z powodzeniem zaprojektować przestrzeń ogrodu, biorąc pod uwagę zarówno jego funkcjonalność, jak i estetykę. Obrzeża plastikowe do trawników to ten element wykończenia, o którym z pewnością nie należy zapominać już na etapie projektu. Dlaczego tak bardzo się przydają?

Obrzeża do trawników z tworzywa – funkcjonalność i wygoda

Obrzeża plastikowe z chęcią wybierają dla siebie zarówno właściciele małych ogrodów, jak i tych pokaźnych rozmiarów. Można dzięki wersjom z tworzyw sztucznych bowiem uporządkować tę zieloną przestrzeń, a konkretnie:

  • oddzielić obszary występowania konkretnych typów roślinności;
  • podzielić przestrzeń ogrodu, oddzielając trawnik od chodnika, żwiru czy innej powierzchni;
  • umożliwić wytyczenie ogrodowych ścieżek;
  • stworzyć fragmenty przestrzeni ogrodu nawet o nieregularnych, nietypowych kształtach;
  • ułatwić sobie późniejszą pielęgnację roślin.

Zakup plastikowych obrzeży w znacznym stopniu ułatwia zaplanowanie rozmieszczenia trawnika oraz innych części ogrodu. Dlatego też popularność tych elementów utrzymuje się dziś na wysokim poziomie. Zaskakująco trwałe i solidne, a przy tym dostępne w wielu rozmiarach – dla wielu kupujących idealne. W opiniach ich użytkowników często pojawia się informacja o tym, iż są to elementy relatywnie tanie. Wiadomo, że zagospodarowanie trawnika i ogrodu oraz ich pielęgnacja to duże koszty, warto więc w tym przypadku wybrać coś niedrogiego i jednocześnie sprawdzonego.

Tanie obrzeża plastikowe do trawy i nie tylko

Producenci proponują obrzeża ogrodowe do traw w różnych wersjach kolorystycznych, jednak tymi najczęściej wybieranymi są:

  • zielone
  • czarne
  • brązowe

Te barwy bowiem dobrze wpisują się w architekturę ogrodową, komponując się z trawnikami oraz innymi elementami bardzo dobrze. Można zastosować je w ten sposób, by były ukryte wśród trawnika czy innych części przestrzeni ogrodowej, istnieje jednak również możliwość ich wyeksponowania.

W tym drugim przypadku należy więcej uwagi poświęcić kwestii estetyki, wybierając stylowe krawężniki faliste wysokiej jakości w zielonym kolorze. Ta barwa w ogrodowej przestrzeni sprawdzi się bowiem najlepiej.

Zakup tanich obrzeży do trawników z PCV ma szereg zalet. Które z nich najczęściej są przed kupujących wymieniane? Docenia się to, że stanowią rozwiązanie ekologiczne, wykonuje się je bowiem z surowców wtórnych. Ponadto charakteryzuje je zaskakująca wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych. Ich zakup to inwestycja na kilka sezonów.

Tanie obrzeża faliste do trawy wyróżniają się elastycznością, dzięki czemu można dowolnie je formować, tworząc w ogrodzie fantazyjne kształty trawników i nie tylko. Każdy z kupujących musi zdecydować, czy pragnie, by elementy te były doskonale ukryte czy też mogą nieco wystawać ponad poziom trawnika. Wybór odpowiedniego rozmiaru wersji falistej czy innej także warto przemyśleć, producenci oferują je bowiem w różnych wielkościach.

Obrzeża do trawników z tworzywa – ceny, opinie i wersje drewniane

Kupujący doceniają wygodę korzystania z obrzeży plastikowych do ogrodu oraz fakt, że te krawężniki są znacznie tańsze niż wersje drewniane. Wielbiciele modeli drewnianych doceniają ich estetyczny wygląd, jednak ze względów praktycznych często decydują się na egzemplarze wykonane z PCV. Ponadto dzięki swojej elastyczności pod wieloma względami przewyższają modele betonowe, które niekiedy trudno ciekawie wkomponować w przestrzeń. Poza tym te drugie są ciężkie, nie zawsze można je zastosować (w bardzo małym ogrodzie raczej nie miałyby racji bytu).

Gdzie kupić plastikowe obrzeża do trawnika?

Plastikowe egzemplarze to dobry wybór zarówno do ogrodu niezwykle nowoczesnego, jak i tego, którego wygląd stanowi nawiązanie do tradycji. Opinie na ich temat są znakomite. Dzięki temu, że w ich przypadku mamy do czynienia z bardzo dobrą relacją cena-jakość, szybko znikają z magazynowych półek. Ich zaskakująca trwałość i wytrzymałość decyduje o tym, że miłośnicy dbania o zewnętrze domu korzystają z nich z wielkim powodzeniem. Nic nie wskazuje, aby (mimo alternatyw w postaci krawężników betonowych czy drewnianych, a także stosowania polnych kamieni, kostki granitowej czy też podmurówki) miało się to w najbliższych latach zmienić. Wśród producentów plastikowych obrzeży trawnikowych warto wymienić takie firmy jak:  Eko-Bord System, Natan Plast czy Kobet. Te elementy wyposażenia przydomowego ogrodu można nabyć w sklepach internetowych w stacjonarnych sklepach dom-ogród, a także w wielkopowierzchniowych marketach budowlanych jak np. Obi, Leroy Merli, Castorama, Bricomarche czy Bricoman.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *