fbpx
Kuchnia

Piekarnik do białej kuchni

• Zakładki: 11


Kuchnia jest pomieszczeniem, które w każdym domu pełni wyjątkową rolę. Dlatego też tak dużą wagę przykładamy do jej odpowiedniego wystroju i wyposażenia. Powinna ona być jednocześnie przestronna i ustawna, funkcjonalna, ale także przytulna, emanująca domowym ciepłem. Obecnie mamy do dyspozycji wiele najróżniejszych możliwości wykończenia kuchni i dopasowania nowoczesnych i praktycznych sprzętów do jej wystroju.  

Dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie biała kuchnia, o schludnym i nowoczesnym charakterze. Dzięki szerokiej gamie dostępnych na rynku mebli i sprzętów możemy w niemal dowolny sposób wykończyć białą kuchnię, decydując tym samym o jej szczególnym charakterze i stylistyce. Planując wykończenie i wyposażenie kuchni powinniśmy przede wszystkim skupić się na jej najważniejszych elementach. Jednym z nich jest swoisty symbol pomieszczenia i absolutny niezbędnik kuchni – piekarnik. 

Stylowy piekarnik do białej kuchni  

Wybierając piekarnik do kuchni, powinniśmy skupić się przede wszystkim na jego jakości, nie mniej jednak nie możemy pominąć równie istotnej kwestii, jaką jest jego estetyka i kolor. Kolor biały to ponadczasowa, uniwersalna barwa, do której z powodzeniem dopasować można niemal dowolny sprzęt. Możemy więc postawić na klasykę i wybrać jeden z nowoczesnych piekarników, w standardowym czarnym kolorze. Ciemny piekarnik w białej kuchni będzie prezentował się nader ciekawie, stanowiąc jej przyciągający uwagę punkt kontrastowy. Dobrym rozwiązaniem w przypadku nowoczesnych, białych kuchni jest także czarny piekarnik z elementami w kolorze stali, podkreślający charakter pomieszczenia.  

Biała kuchnia nie zawsze ma jednak charakter nowoczesny; biel równie często używana jest chociażby w kuchniach w stylu retro czy rustykalnym. W takim wypadku znacznie korzystniejszym wyborem będzie biały piekarnik lub kuchenka w kolorze kremowym bądź w odcieniu szampana.  

Piekarnik w białej kuchni – przede wszystkim jakość 

Niezależnie od jego koloru i stylu piekarnik powinien charakteryzować się przede wszystkim wysoką jakością i wydajnością. Dlatego też, wybierając model do swojej kuchni, należy zwrócić uwagę także na ilość oraz rodzaje jego programów, jak również rodzaje prowadnic, w jakie jest wyposażony. Istotnym aspektem jest także rodzaj oraz jakość pokręteł, dzięki którym możliwe jest sterowanie pracą urządzenia, bądź też wygodne i intuicyjne sterowanie dotykowe. Ponadto nowoczesne piekarniki wyposażone są w szereg praktycznych funkcji, które ułatwiają i umilają przygotowywanie potraw. Są to między innymi inteligentna termosonda, która zapewnia nam uzyskanie idealnej temperatury wewnątrz potrawy czy funkcja automatycznego czyszczenia. Ważną rolę pełnią tu także nowoczesne zabezpieczenia, które chronią domowników przed ewentualnymi wypadkami czy oparzeniami. Do najczęściej występujących należą blokada drzwiczek, automatyczne, inteligentne wyłączanie czy zabezpieczenie przed przegrzaniem sprzętu. Warto zwrócić uwagę również na piekarniki parowe, które zapewnia nam zdrowe i szybkie przygotowanie posiłków. Para bowiem zatrzymuje składniki odżywcze i wilgotność w potrawach a także zapewnia o 20% szybszy czas pieczenia. 

Najlepszym piekarnikiem do białej kuchni będzie urządzenie łączące w sobie wysoką jakość, wydajność i poziom bezpieczeństwa z ciekawym designem i kolorystyką, które podkreślą estetykę pomieszczenia. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *