fbpx
Budowa domu

Parapety wewnętrze – jaki rodzaj wybrać do domu?

• Zakładki: 44 • Komentarz: 1


Urządzając wnętrze, pragniemy, by wszystko było doskonale do siebie dopasowane. Harmonia w każdym detalu – pięknie współgrające ze sobą formy, style i kolory sprawiają, że wnętrza naszych domów są piękne. To ważne, ponieważ to właśnie w nich spędzamy wolny czas i odpoczywamy po pracy. Istotna jest też funkcjonalność naszych wnętrz, dlatego wybierając materiały wykończenia, warto o tym pamiętać by były trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Wybierając parapet warto rozważyć rodzaj i kolor materiału. Parapety wewnętrzne coraz częściej są nie tylko sposobem na wykończenie muru pod oknem, ale także tworzą piękną oprawę. Na parapecie można wyeksponować rośliny i inne elementy dekoracyjne. Oczywiście wybór rodzaju parapetu wewnętrznego zależy od stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie, a także od przeznaczenia danego wnętrza. Dowiedz się, jakie parapety wewnętrzne warto wybrać do wnętrza. 

Parapety wewnętrzne drewniane w nurcie eko

Dla miłośników klasycznych rozwiązań nawiązujących do naturalnego stylu świetnym wyborem będą parapety wewnętrzne drewniane oraz z kamienia. Drewniane parapety wewnętrzne wykonywane są zazwyczaj z drewna dębowego, sosnowego, a także gatunków egzotycznych. Parapety wewnętrzne drewniane powinny być klejone warstwowo, co pozwoli zapobiec odkształceniom pod wpływem ciepła z grzejników lub wilgoci. Krawędzie parapetów drewnianych mogą być frezowane, zaokrąglone, lub ścięte pod kątem prostym. Zazwyczaj parapety pokryte są bezbarwnym lakierem, który zabezpiecza drewno przed działaniem czynników zewnętrznych i ułatwia czyszczenie. 

Kamienne parapety wewnętrzne do eleganckich wnętrz

bardzo elegancko prezentują się parapety wewnętrzne wykonane z naturalnego kamienia. Zazwyczaj wybierany jest marmur, piaskowiec, lub trawertyn. Parapety kamienne są dość ciężkie, dlatego do ich montażu warto zatrudnić profesjonalistów, którzy odpowiednio zamocują i zabezpieczą parapet. Wybierając parapet wewnętrzny z kamienia, warto pamiętać że jest to materiał naturalny i nie do końca mamy wpływ na jego kolor. Jednak cieniowania i użylenia występujące na powierzchni kamienia dodają uroku i niepowtarzalnego stylu. W przypadku lekko porowatych kamieni należy je zakonserwować specjalnym preparatem. Artykuł powstał przy współpracy z firmą Dark-Roll specjalizującą się w wykonywaniu i montażu parapetów wewnętrznych.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
146 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Parapety wewnętrze – jaki rodzaj wybrać do domu?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *