fbpx
Wnętrza

Ozdobne sufity w aranżacji wnętrz

• Zakładki: 48 • Komentarz: 2


 Możliwości, które daje dzisiejsza technologia, są ogromne i doskonale wiedzą o tym wszyscy architekci oraz dekoratorzy wnętrz. Często spotykaną dekoracją jest ozdobny sufit, który bardzo mocno przykuwa uwagę. Jest wiele różnych opcji tego, jak można sprawić, że sufit staje się prawdziwym centrum uwagi dla każdego, kto wejdzie do pomieszczenia. 

Ozdobne sufity w aranżacji wnętrz to ogrom możliwości 

Ozdobny sufit to bardzo szeroki temat, ponieważ jest wiele sposobów, w jaki możemy udekorować sufit danego wnętrza. Niektóre rozwiązania stosuje się od wielu lat, zaś inne są technologicznymi nowinkami. Ludzie od zarania dziejów starają się upiększać sufity pomieszczeń, w których spędzają dużo czasu. Można powiedzieć, że jest to trochę wpisane w naszą naturę. Ozdobne sufity są dzisiaj niezwykle popularne i możemy spotkać je we wszystkich rodzajach budynków, takich jak kina, biurowce firm, czy domy prywatne. Sufit podświetlany pozwala nadać wnętrzu niezwykłego charakteru i kameralnej i przytulnej atmosfery, dlatego najczęściej stosowany jest w salonach i sypialniach domów prywatnych, oraz sal głównych w biurowcach czy hotelach.
Oczywiście ozdobny sufit powinien jak najmocniej pasować do estetyki wnętrza oraz jego przeznaczenia.

Sufit napinany w połączeniu z sufitem karton-gips – realizacja nowoczesnyefekt.pl

W oficjalnych wnętrzach najczęściej spotykamy:

 • sufit lustrzany,
 • sufit podświetlany,
 • nadruk na suficie,
 • „gwieździste niebo”,
 • sufit wyspowy,
 • sufit satynowy, oraz wyspowy,

To, w jaki stylu ozdobiony jest sufit, zależy teraz tak naprawdę od architekta, czy dekoratora wnętrz, ponieważ możliwości są niemalże nieograniczone. Takie formy dekoracji jak podświetlane linie na sufitach napinanych, czy sufity lustrzane są spotykane coraz częściej.
Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie nadruki na sufit.
Technologia nadruku pozwala na umieszczenie dowolnego zdjęcia, czy grafiki na suficie.

Nowoczesny sufit z dodatkowym oświetleniem – realizacja nowoczesnyefekt.pl

Instalując dodatkowo oświetlenie LED, efekt może być powalający. Obecnie bardzo często spotyka się także sufit „gwieździste niebo”.
Światłowodowe oświetlenie pozwala na stworzenie dowolnej liczby punktów świetlnych, które do złudzenia przypominają rozgwieżdżone nocne niebo. Jest to świetny sposób na udekorowanie poczekalni w kinie lub salonu, ponieważ wszyscy od razu zwracają uwagę na tę nietypową i nowoczesną dekorację sufitu. Ozdobne sufity w aranżacji wnętrz to obecnie jedna z najbardziej efektownych dekoracji danego pomieszczenia.

Ozdoba sufitu jako główna atrakcja domu

Ozdoby sufitu coraz częściej trafiają także do domów prywatnych, ponieważ jest to świetny sposób na udekorowanie salonu, czy sypialni. Mając tak udekorowany sufit, można być pewnym, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą nowoczesnyefekt.pl

comments icon2 komentarze
2 komentarze
200 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Ozdobne sufity w aranżacji wnętrz

  Napisz komentarz…

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Najstarsze
  Najnowsze
  Najwyżej oceniane