fbpx
Ogród

Opryskiwacz ogrodowy – jaki model wybrać?

• Zakładki: 56 • Komentarz: 1


Rośliny w naszych ogrodach potrzebują systematycznej pielęgnacji i dbania o nie. Doskonałym urządzeniem, które ułatwi nam to zadanie jest opryskiwacz ogrodowy. Przy pomocy spryskiwacza skutecznie rozprowadzisz środki ochrony roślin, nawozy, a także zapewnisz roślinom odpowiednią wilgotność powietrza. Jaki opryskiwacz ogrodowy wybrać? Czym kierować się przy zakupie? Dziś przedstawiamy najlepsze modele z oferty sklepu online Figot.pl.

Wybierając opryskiwacz ogrodowy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim zastanówmy się, do jakich czynności będzie nam potrzebny opryskiwacz – czy będzie służyć nam do zraszania roślin na tarasie, czy do oprysków preparatami zapobiegającymi chorobom, czy może będziemy używać go również do bielenia drzewek owocowych. Przy wyborze opryskiwacza warto także wziąć pod uwagę wielkość ogrodu, w którym będą wykonywane prace. Zupełnie inny rodzaj opryskiwacza sprawdzi się na tarasie, w niewielkim ogródku działkowym, a innego należy użyć w dużych ogrodach czy sadach.

Opryskiwacz ręczny – sklep figot.pl

Opryskiwacz ręczny – na balkon, taras i do ogrodu

Najmniejszym modelem wśród opryskiwaczy są opryskiwacze ręczne o pulsacyjnym działaniu. W momencie naciśnięcia dźwigni uwalniana jest ciecz ze zbiornika spryskiwacza. Jego największą zaletą jest lekkość, mobilność i prostota użycia. Pojemnik opryskiwacza ręcznego ma zazwyczaj niewielką pojemność. To doskonałe urządzenie sprawdzi się idealnie przy pielęgnacji roślin na domowym parapecie, balkonie i tarasie.

Pomocnik w ogrodzie – opryskiwacz ciśnieniowy ręczny

Do niedużych i średnich ogrodów bardzo dobrze sprawdzi się opryskiwacz ciśnieniowy ręczny. Jak on działa? Przy pomocy dźwigni powietrze zostaje wpompowywane do zbiornika z płynem. To powoduje wzrost ciśnienia i wtłoczenie płynu do lancy z zaworem. W momencie zwolnienia przez nas zaworu, ciecz jest rozpylana dzięki odpowiedniej dyszy. W zależności od wielkości pojemnika na ciecz wyróżniamy kilka rodzajów opryskiwacza ciśnieniowego ręcznego:

  • opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy
  • opryskiwacz ciśnieniowy wózkowy (na kółkach)
  • opryskiwacz ciśnieniowy naramienny

Opryskiwacz ogrodowy ciśnieniowy wyposażony jest zazwyczaj w długą lancę, która umożliwia rozpylenie środków nawet w trudnodostępnych częściach roślin. Warto wybrać opryskiwacze z różnymi dyszami w komplecie, dzięki którym urządzenie ma uniwersalne zastosowanie do różnego rodzaju prac ogrodniczych. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dysza ma regulowany kąt rozpylania cieczy, co znacznie ułatwi oprysk roślin.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
89 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Opryskiwacz ogrodowy – jaki model wybrać?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *