fbpx
Budowa domu

Okna PVC – funkcjonalność i jakość na najwyższym poziomie

• Zakładki: 16


Okna PVC cieszą się dużą popularnością i ta popularność nie maleje. Jest to zrozumiałe, wszak są niezwykle funkcjonalne, ale i praktyczne. Ich cena jest relatywnie niska, a przy tym zyskuje się okna odporne na działanie czynników atmosferycznych i to zarówno promieniowania UV, opadów, czy niskich temperatur. Dodatkowo są odporne na działanie grzybów czy owadów. 

Zapewniają dobrą szczelność, a więc nie trzeba obawiać się ucieczek ciepła, które powodowałyby szybki wzrost rachunków za ogrzewanie. Nie wymagają do tego konserwacji i nawet po wielu latach świetnie się prezentują. Nie tworzą się na nich zarysowania. Na uwagę zasługuje fakt, że okna plastikowe PCW zapewniają maksimum bezpieczeństwa, gdyż PVC jest odporny na ogień. Warto jeszcze zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny, a mianowicie aż w 100% poddawane są recyklingowi. Łatwo utrzymać je też w czystości. 

Czy okna PVC sprawdzą się do domów pasywnych?

Można zdecydować się na okna z tego materiału w budownictwie pasywnym. Dzięki dobrej jakości modelom można ograniczyć straty energii nawet o 45%. Oczywiście tutaj trzeba zwrócić uwagę na sam współczynnik przenikania ciepła. Nie może być on wyższy niż 0,8 W/m2K. Rzeczywiście polepszają one izolacyjność termiczną, a do tego zapewniają jeszcze dobrą izolację akustyczną. Pasują więc do każdego domu. Mogą również występować w wersji z dużymi przeszkleniami, które świetnie sprawdzają się w domach pasywnych, gdyż zapewniają większy dostęp naturalnego światła. Artykuł powstał we współpracy z firmą Ono-Piast Wołów: http://okno-piast.pl/.       

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *