fbpx
Budowa domu

Ogrodzenie żaluzjowe – opis, zastosowanie, porady

• Zakładki: 22


W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie ogrodzenia pełnego, które uniemożliwia oglądanie posesji. Takie ogrodzenie ma jednak wiele wad. Jeśli chcemy zachować całkowitą prywatność posesji, a jednocześnie zastosować lekkie i przewiewne ogrodzenie, rozwiązaniem są nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe.

Podczas gdy zwykły płot panelowy pozwala na pełną widoczność, eleganckie i estetyczne panele żaluzjowe uniemożliwiają oglądanie przestrzeni za ogrodzeniem, a jednocześnie dają przewiew powietrza i widok od wewnątrz.

Jak dobrać najlepszy rodzaj ogrodzeń metalowych, aby zachować pełną prywatność

Nowoczesne ogrodzenia zarówno obiektów firmowych, jak i posesji prywatnych, buduje się z gotowych elementów, jakimi są panele czy też przęsła ogrodzeniowe. Rozwiązaniem najtańszym i najbardziej popularnym są ogrodzenia panelowe o dużym stopniu widoczności. Spośród ogrodzeń metalowych typowe ogrodzenia panelowe i palisadowe czy też odpowiednie do nich bramy przesuwne i przęsłowe nie zasłaniają widoczności posesji. Szczególnie dobrą widoczność dają ogrodzenia panelowe zbudowane z cienkich prętów stalowych oraz panele ogrodzeniowe z profili zamkniętych w stylu klasycznym. Nie zapewniają one jednak prywatności posesji za ogrodzeniem. Jeśli chcemy, aby teren za ogrodzeniem był niewidoczny dla przechodniów, musimy rozważyć inne rozwiązania.

Co zrobić, jeśli pragniemy zachować większą prywatność naszego ogrodu lub też terenu firmy? Rozwiązaniem zmniejszającym widoczność są nowoczesne panele ogrodzeniowe horyzontalne, gdzie szerokość profili dochodzi do 7 mm zaś przerwy między profilami są bardzo wąskie. Producenci ogrodzeń oferują również płot panelowy horyzontalny o poszerzonych profilach.

Znacznie większą prywatność zapewniają nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe, które utrudniają obejrzenie terenu za ogrodzeniem, a jednocześnie pozwalają na przepływ powietrza. Panele żaluzjowe mają profile ustawione pod kątem, które uniemożliwia widoczność a jednocześnie przepuszcza powietrze i zapobiega nagrzewaniu się posesji. Ogrodzenie żaluzjowe może składać się z profili pionowych lub poziomych. Ogrodzenie żaluzjowe nie pozwala zajrzeć do wewnątrz, natomiast zapewnia doskonałą widoczność od wewnątrz posesji.

Nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe nie tylko chronią prywatność posesji, lecz także zwiększają estetykę budynku. Cena ogrodzeń żaluzjowych liczona jest za 1 m2 przęsła, zaś przęsła ogrodzeniowe mają przeciętnie długość 2 m

Brama segmentowa czy brama żaluzjowa

W przypadku bramy garażowej rozwiązanie żaluzjowe ma za zadanie oszczędność miejsca. Przy ciasnej zabudowie nierzadko nie ma miejsca na skrzydłową, gdyż samochód musi stać na tyle daleko, aby można było bramę otworzyć. Rozwiązaniem jest brama segmentowa, która pozwala na bezpieczne manewrowanie bramą nawet jeśli pojazd stoi w pobliżu. Brama segmentowa pozwala ponadto na wysoką termoizolacyjność. Innym rozwiązaniem jest brama żaluzjowa, czyli rolowana, która zwija się w kasecie podobnie jak rolety. Brama żaluzjowa może być zamontowana wewnątrz i na zewnątrz garażu i nie zajmuje ona miejsca w czasie otwierania.

Gdzie kupić ogrodzenia żaluzjowe?

Ogrodzenia żaluzjowe można zamówić w internecie, ale również znaleźć w stacjonarnych sklepach z materiałami budowlanymi i ogrodowymi. Wśród producentów tego typu rozwiązań warto wymienić takie firmy jak np.: Polargos, Tarczyńscy czy Hanbud. Stawiając na płoty żaluzjowe tych producentów zawsze wybierasz najwyższą jakość.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *