fbpx
Aranżacja wnętrz

Odnawiamy meble kuchenne z okleiną

• Zakładki: 8


Czy zawsze nieco podniszczone meble kuchenne muszą oznaczać całkowitą wymianę wyposażenia? Oczywiście jest to marzenie wielu z nas, jednak nie zawsze mamy akurat fundusze na nowe meble. W związku z tym dobrze jest dowiedzieć się, jak odnowić meble kuchenne z okleiną, a także jakich preparatów możemy użyć do tego celu.

Najczęściej, gdy interesuje nas renowacja mebli, to otrzymujemy wiele wskazówek, w jaki sposób odświeżyć drewniane szafki lub komody. Jednak nie wszystkie meble wyprodukowane są z litego drewna, co może stanowić z początku problem, gdy planujemy ich odnowienie. Rzeczywiście fronty wykonane z drewna są bardziej podatne na większość prac renowacyjnych, do których zalicza się nie tylko malowanie, ale przede wszystkim szlifowanie, czy też ścieranie.

Jeżeli jednak zastanawiamy się nad tym, jak odnowić meble kuchenne z okleiną, wcale nie musimy posiadać wyspecjalizowanych narzędzi w celu całkowitej wymiany okleiny. Oczywiście, jeżeli stara okleina jest w bardzo złym stanie, potrzebna jest profesjonalna renowacja. Możemy próbować podkleić oderwaną okleinę od szafki lub też ją całkowicie wymienić na nową. Jednak do wyboru mamy jeszcze kilka prostych trików na niesamowitą metamorfozę mebli kuchennych.

Jak odświeżyć starą okleinę?

Zanim przejdziemy do wdrażania konkretnych sposobów na to, aby odświeżyć starą okleinę, wcześniej powinniśmy dokładnie sprawdzić stan obecnej. Jeżeli nie jest ona bardzo zniszczona, to nie musimy jej zdzierać. Natomiast gdy widać pęknięcia, rysy, a także brakuje części okleiny, wtedy lepiej pozbyć się starej warstwy w celu położenia nowej.

Gdy faktycznie uznamy, że renowacja mebli będzie wymagać usunięcia obecnej okleiny, to możemy tego dokonać na dwa różne sposoby, wykorzystując do tego celu:

  • Żelazko – jednym ze sposobów na to, aby całkowicie wyczyścić fronty szafki lub innych mebli kuchennych z okleiny jest zastosowanie ciepła. Najlepiej do tego celu wykorzystać żelazko, które rozgrzeje klej, co pozwoli na łatwiejsze pozbycie się warstwy dekoracyjnej. Należy jednak uważać, ponieważ zbyt wysoka temperatura może przyczynić się do stopienia okleiny.
  • Papier ścierny – jest to świetne rozwiązanie, jeżeli nie jest potrzebna całkowita renowacja okleiny. Wtedy korzystamy z drobnoziarnistego papieru, którym przecieramy wszelkie nierówności. 
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *