fbpx
Wokół domu

Oczyszczalnia biologiczna

• Zakładki: 69


Ostatnimi czasy, zwracamy jako społeczeństwo zdecydowanie większą uwagę na aspekt ochrony środowiska, jak również wdrażanie bardziej ekonomicznych rozwiązań w codziennym życiu. W przypadku, chociażby budowy domu częściej decydujemy się na biologiczną oczyszczalnię ścieków, będącą jednocześnie niezwykle interesującą alternatywą dla dotychczasowych metod. 

Zamiast powszechnie stosowanych szamb, wymagających częstego wypompowywania zawartości, właściciele budynków mieszkalnych stawiają na oszczędne oraz komfortowe konstrukcje. Planując zatem urządzanie się za miastem, gdzie brak dostępu do sieci kanalizacji nierzadko zmusza nas do samodzielnego usuwania nieczystości bytowych, warto przyjrzeć się bliżej tej jakże nowoczesnej technologii.

Zasady działania przydomowej oczyszczalni biologicznej

Biologiczne oczyszczalnie ścieków to nic innego, jak zbiorniki, które podłącza się do instalacji w danym budynku, by kolejno skierować ekskrementy do ich pojemnych komór. Tam też, przy udziale bakterii tlenowych i beztlenowych, zachodzą naturalne procesy gnilne oraz oddzielone zostają osady i tłuszcze. Woda poddana owym procesom, może zaś być w bezpieczny sposób wykorzystana do podlewania ogrodu lub odprowadzana bezpośrednio do wód gruntowych. Faktem godnym uwagi jest to, iż powyższa oczyszczalnia wymaga wybrania nagromadzonego w pierwszej komorze osadu jedynie raz na 9 miesięcy.

Można więc śmiało powiedzieć, że urządzenie działa praktycznie bezobsługowo, a po przystępnej cenie zakupią je Państwo u solidnego producenta Bioeden – Oczyszczalnia biologiczna cena. Firma oferuje aż cztery modele oczyszczalni, dostępne  w różnych pojemnościach: 2500 L, 4000 L, 6000 L i 8000 L. Ceny natomiast wahają się od 7300 PLN do 14400 PLN.

Koszty montażu

By oszacować finalny koszt wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, w pierwszej kolejności należy ustalić warunki gruntowe na miejscu inwestycji. Dopiero wówczas proponuje się nieodpłatne spotkanie na docelowym miejscu, podczas którego uzgadniana jest ostateczna cena. Wtedy też wytycza się optymalne dla montażu miejsce na posesji, jak również dobiera odpowiedni do warunków gruntowych system odprowadzania wody. Pamiętajmy także, iż realizacja inwestycji wymaga użycia materiałów pomocniczych.

Wykonanie oczyszczalni przez przedsiębiorstwo Bioeden, gwarantuje najwyższą jakość, poświadczoną licznymi certyfikatami, jak i szybkość realizacji. Budowa i skuteczne działanie produktów spełniają wszystkie wymagania stawiane przez Parlament Europejski i Radę EU. Decyzja o powierzeniu montażu właśnie nam, pozwoli Państwu  tym samym, spać spokojnie, jako że, uporczywy problem nieczystości zniknie raz na zawsze. Wystarczy więc zadzwonić, a nasz wykwalifikowany zespół z chęcią odpowie Państwu na najbardziej szczegółowe pytania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bioeden.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
52 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *