fbpx
Dodatki i akcesoria

Ocieplana buda dla psa: dopasowana do potrzeb czworonoga!

• Zakładki: 82


Czy Twój czworonożny przyjaciel spędza większość czasu na zewnątrz? Robi się coraz zimniej, dlatego nie zwlekaj i kup ocieplaną budę dla psa. Dzięki temu zapewnisz komfort i ciepło czworonogowi nawet zimne dni. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu!

Elegancki i bezpieczny domek dla psa

Zastanawiasz się, jak duża powinna być psia buda? Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej sprawdzi się taka, która jest przynajmniej 30 proc. dłuższa od zwierzęcia. Zanim podejmiesz decyzję, pomyśl, czy Twój psiak będzie miał wystarczająco dużo miejsca, aby łatwo wstać, obrócić się i położyć. Z drugiej strony domek nie może być zbyt pokaźny, ponieważ czworonóg nie poradzi sobie z jego nagrzaniem. 

Zanim wybierzesz ocieplaną budę dla psa, zmierz dokładnie swojego czworonożnego przyjaciela. Sprawdź, jaką ma długość i szerokość , gdy będzie spał. Następnie zmierz wysokość w kłębie, gdy spokojnie usiądzie. Pamiętaj, by do pomiarów doliczyć 15-20 cm zapasu.

Szukając ocieplanej budy dla psa, zwróć uwagę na kilka czynników:

  • wielkość psa,
  • rodzaj sierści (długa, krótka, bezwłosa, czy szorstkowłosa),
  • wiek,
  • ogólny stan zdrowia,
  • kondycja fizyczna,
  • zdolność do aklimatyzacji.

Jak wybrać ciepłą i wygodną budę dla psa?

Nie stawiaj ocieplanej budy dla psa bezpośrednio na ziemi. Jeśli wybrany model nie ma grubych, stabilnych nóżek, ustaw go na drewnianej palecie lub legarze. W ten sposób nie tylko poprawisz cyrkulację powietrza, lecz także uchronisz podłogę przed gniciem. Otwór wejściowy przykryj ciepłym kocem lub zainstaluj specjalne, uchylne drzwiczki, dzięki czemu ciepło nie będzie uciekało tak szybko. Z tego powodu wejście powinno być tak małe, jak to tylko możliwe. Upewnij się jednak, że zwierzak spokojnie wejdzie i wyjdzie z budy. 

Możesz również skonstruować niewielki przedsionek, który skutecznie ograniczy porywisty wiatr wpadający do domku. Ocieplana buda dla psa zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem, śniegiem i chłodem. Właściwa izolacja pozwala utrzymać stałą i komfortową temperaturę w domku Twojego czworonoga, dzięki czemu może go uchronić przed infekcją. 

Ocieplana buda dla psa na zimę

Zastanawiasz się, jak ocieplić podłogę w domku dla psa? Choć wiele osób zabezpiecza ją sianem, takie rozwiązanie ma jednak kilka wad. Wilgotne siano nie schnie, tylko gnije i wydziela nieprzyjemny zapach. U niektórych czworonogów wywołuje reakcję alergiczną, a w zimie może doprowadzić do przemarznięcia. Najlepiej sprawdzi się tutaj płyta styropianowa, którą można wyścielić wykładziną. Jeśli chcesz, połóż na niej płytę OSB, drewnianą deskę lub sklejkę. Pamiętaj tylko, aby odpowiednio je zaimpregnować.

Zanim kupisz budę, sprawdź, czy środek i ściany zostały obite styropianem lub wełną mineralną. Proponowane materiały skutecznie chronią przed zimnem. Upewnij się, że producent odpowiednio je zabezpieczył. W przeciwnym razie Twój czworonóg może łatwo wygryźć ocieplenie, gdy będzie się nudził. 
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Cecil & Prudence.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
97 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *