fbpx
Aranżacja wnętrz

O czym trzeba wiedzieć przed zakupem sofy?

• Zakładki: 8


Decydując się na zakup nowej sofy powinieneś pamiętać o kilku aspektach, które pomogą Ci w wybraniu perfekcyjnego, skrojonego na miarę modelu. Jeśli będziesz trzymać się naszych wskazówek, nie tylko zapewnisz sobie upragniony komfort, ale Twój mebel będzie miał magiczną moc przyciągania gości i domowników, odgrywając w salonie decydującą rolę, także aranżacyjną.

Dobrze określona funkcja

Przez zakupem nowej sofy zastanów się jak funkcjonuje Twoja rodzina i do jakich aktywności będziesz jej najczęściej używał. Klasyczne propozycje wypoczynkowe, nie posiadające mechanizmów przeznaczonych do rozkładania, będą zgrabniejsze wizualnie i nieco lżejsze w odbiorze. Po przeanalizowaniu stylu życia rodziny może okazać się, że funkcja spania jest wykorzystywana bardzo rzadko, lub wręcz przeciwnie. 

Obicia

Bawiące się dzieci, ostrzący pazurki kot, wylegujący się pies, towarzyskie spotkania – co jeszcze musi znieść sofa, a raczej obicie, którym jest pokryta?

Skórzane sofy są luksusowe i niezwykle eleganckie, trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i dość łatwe w utrzymaniu czystości. Jeśli zdecydujesz się na sofę bądź narożnik tapicerowany tkaniną, Twoje wnętrze z pewnością nabierze przytulności. Tkanina da Ci też duże możliwości aranżacyjne.

Prawidłowe dobranie do metrażu i układu pomieszczenia

Na wybór odpowiedniej sofy duży wpływ ma wielkość przestrzeni, ustawienie ścian czy umiejscowienie otworów okiennych. Można wybrać mebel w gotowej konfiguracji lub pokusić się o samodzielnie zaprojektowanie sofy pod wymiar konkretnego pomieszczenia, 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *