fbpx
Aranżacja wnętrz

Nowoczesne firanki do salonu i sypialni – modne aranżacje!

• Zakładki: 6


Wybierając nowoczesne firany do salonu czy sypialni, należy wziąć pod uwagę powierzchnię pomieszczenia. Źle dobrane mogą zaburzyć optykę wnętrza i sprawić, że będzie ono wyglądało nieproporcjonalnie. Zawieszone w małym pomieszczeniu ciężkie modne firanki w ciemnych kolorach, pomniejszą optycznie i przyciemnią. By wizualnie powiększyć salon, warto zdecydować się na jasne, przeźroczyste tkaniny.

Salon lub sypialnia od strony północnej, które są słabo doświetlone i nasłonecznione, można ocieplić i rozjaśnić lekką modną firanką w ciepłej barwie. Firanki nowoczesne do dużego salonu mogą być dowolnej długości i grubości. Do aranżacji małego salonu lepiej sprawdzą się krótkie, ozdobne modele, gdyż nie zaburzą proporcji wnętrza. Będą one odpowiednie również w dużym salonie lub sypialni, jeżeli zamontowane są w nich małe okna. W dużym salonie korzystnie będą prezentowały się firanki długie.

Nowoczesne firany do salonu a funkcjonalność

Firanki nowoczesne są nie tylko ważnym elementem aranżacji, ale także pełnią funkcję maskowania. Zawieszone na karniszu umieszczonym na suficie zamiast bezpośrednio nad małym oknem, mogą zmienić optycznie aranżacje i powiększyć powierzchnię okna. Do tego celu niezbędny jest karnisz o szerokości trzykrotnie większej od szerokości okna. Zawieszamy umarszczoną firankę o szerokości dwukrotnie większej od karnisza. Granice okna zostają wtedy rozmyte, a wpadające światło rozchodzi się po całej firance.

Nowoczesne firany mogą pełnić funkcję maskującą. Za nieprzejrzystymi lub marszczonymi materiałami można ukryć niechciane w aranżacji elementy jak np. rurki od kaloryfera czy same kaloryfery. Gotowe firany najlepiej sprawdzą się w sypialni. Ważne, by były to modele regulujące dostęp światła. Muszą zapewniać intymność i przytulność, a równocześnie pozwalać na ograniczenie naświetlenia w zależności od potrzeb. W tym celu można uzupełnić firanki o nowoczesne zasłony. W małej sypialni sprawdzą się firanki krótkie i lekkie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *