fbpx
Aranżacja wnętrz

Nowoczesna łazienka z płytkimi imitującymi marmur – aranżacje i inspiracje

• Zakładki: 21


Wśród nowoczesnych aranżacji łazienek coraz większą popularnością cieszą się płytki imitujące marmur. Takie ceramiczne białe płytki marmurowe nadają elegancji i szyku przestrzeniom, w którym są stosowane. To doskonały, niebanalny sposób na to jak urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym.

Podpowiadamy jak i gdzie zastosować modne płytki ceramiczne imitujące kamień – marmur. Co ważne – mogą one stanowić zarówno główny – dominujący element aranżacji, jak również być bardzo ciekawym uzupełnieniem w wystroju wnętrza.

Płytki imitujące marmur w łazience – podłogi, ściany, dodatki?

Białe płytki imitujące marmur mogą stanowić najważniejszy dominujący element wystroju który nada elegancji łazience. Płytki imitujące marmur mogą być stosowane:

  • na podłogi, tworząc bardzo eleganckie tło aranżacji łazienki,
  • na ściany, komponując się z wanną, armaturą i meblami łazienkowymi,
  • zarówno na ściany, jak i na podłogi, stanowiąc aranżacyjny element przewodni łazienki,
  • jako dodatki, uzupełniając aranżację białej łazienki.

Marmur w klasycznej i nowoczesnej łazience

Marmur to materiał szlachetny, który kojarzy się z luksusem. Dlatego stosowanie łazienkowych płytek imitujących marmur zawsze dodaje elegancji i powagi łazience. Płytki imitujące marmur sprawiają, że łazienka prezentuje się dostojnie, nie jest jednak przyciężka, jak ma to miejsce w przypadku prawdziwego marmuru. Poza tym białe płytki imitujące marmur to rozwiązanie tańsze. Pytki marmurowe to eleganckie rozwiązanie na to jak urządzić łazienkę w stylu klasycznym oraz nowoczesnym.

Zestawienia kolorystyczne z marmurem

Biała łazienka – jakie dodatki, jakie kompozycje kolorystyczne z użyciem marmuru? Otóż marmur, jako element aranżacji wnętrza, który nierozerwalnie kojarzony jest z elegancją i luksusem najlepiej prezentuje się w zestawieniach z kolorami o podobnym wydźwięku:

  • marmur i biel,
  • marmur i szarość,
  • marmur i czerń,
  • marmur i złoto.

Dekory do płytek marmuropodobnych

Bardzo istotne w aranżacji każdej łazienki jest również dopasowanie jest motywów przewodnich do armatury (np. węży prysznicowych, kranów), mebli łazienkowych oraz wszelkich detali tak, aby wystrój łazienki stanowił jednolitą całość. Z pomocą przychodzą dekory do płytek marmuropodobnych. Mają one podobny formę wykończenia jak płytki, są jednak mniejsze i służą do „dopieszczenia” aranżacji łazienkowych. To też odpowiedź na pytanie: biała łazienka – jakie dodatki?

Białe płytki ceramiczne imitujące płytki marmurowe to świetny sposób na aranżację nowoczesnej łazienki, w której stanowić będą przewodni motyw, nadając łazience elegancji. Sprawdzą się także w łazienkach klasycznych.

Marek Lont

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *