fbpx
Dodatki

Niedrogie zasłony na karnisz. Jakie wybrać?

• Zakładki: 29


Zasłony to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz. Nie jest łatwo wybrać te idealne, które będą pasowały do naszego mieszkania, czy innego dekorowanego wnętrza. To jakie zasłony wybierzemy i w jaki sposób je upniemy, niewątpliwie wpłynie na charakter całego dekorowanego pomieszczenia. Poszukując rozwiązania idealnego musimy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie o rozmiar, kolor i fakturę, ale w przypadku zasłon również i sposób wieszania jest niezwykle istotny. Wygodnym i stylowym rozwiązaniem mogą okazać się zasłony na przelotkach, zwane czasem zasłonami z kółkami. Kółka oznaczają w tym wypadku sposób ich wieszania. Bo przelotki to właśnie okrągłe otwory, przez które karnisz „przelatuje”.

Dla dodatkowego zabezpieczenia przez uszkodzeniem materiału, otwory zabezpiecza się metalowymi kółkami, które są mocowane na stałe. Zasłony na przelotkach to więc inaczej zasłony z kółkami.

Zasłony na karnisz – jak dobrać najlepsze?

Przy wyborze zasłon na przelotkach należy pamiętać, że będą one wystawały ponad karnisz, należy wziąć to pod uwagę przy ustalaniu ich rozmiaru. Dodatkowo wpływ na miejsce umieszczenia otworów w zasłonach wpływ ma materiał, z którego zostały wykonane. Im bardziej delikatny, miękki, lejący się materiał, tym przelotki powinny być umieszczone wyżej, jak najbliżej górnej krawędzi zasłony. Jeżeli natomiast zasłona jest wykonana ze sztywnego, ciężkiego płótna, otwory mogą znajdować się nawet dziesięć centymetrów od górnej krawędzi. Zawsze należy sprawdzić odległość od sufitu do karnisza, źle umieszczone otwory w zasłonie wpływają bardzo źle na ostateczny wygląd całości. Psują kompozycję i zaburzają proporcje. Dzięki równomiernemu rozmieszczeniu przelotek ostateczny efekt będzie elegancki i symetryczny. Efekt skorzystania z przelotek to równoległe, pionowe fale biegnące od sufitu do podłogi. Ich szerokość jest bezpośrednio uzależniona od rozstawu przelotek.

Świetne do każdego typu pomieszczeń

Zasłony na przelotkach doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Będą idealnym uzupełnieniem wystroju sypialni, salonu czy kuchni. W salonie doskonale sprawdzą się delikatne zasłony przyciemniające na przelotkach, do tego prosta firanka i efekt murowany. W sypialni warto pokusić się o grubsze i cięższe zasłony, które całkowicie zaciemnią pomieszczenie. Dzięki przelotkom nawet gruba i ciężka zasłona nie będzie sprawiała problemu i z łatwością szybko ją odsłonimy i zasłonimy. Zasłony gotowe na przelotkach dostępne są przeróżnych wzorach i kolorach. Na rynku znaleźć można zarówno tradycyjne zasłony gotowe, ale też zasłony zaciemniające. Do kompletu dobrać można również firanki na przelotkach, razem z zasłonami będą stanowić doskonałe połączenie. Dobrze dopasowane firanki będą stanowiły piękne tło dla zasłon i będą gustownym uzupełnieniem wystroju okna. Zarówno firanki, jak i zasłony na przelotkach nie wymagają specjalnego traktowania. Można je prać tak samo, jak tradycyjne firanki i zasłonki. Karnisz do zasłon i firanek na przelotkach może być przyczepiony zarówno do sufitu, jak i do ściany.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
54 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *