fbpx
Ekologia OZE

Nasza droga twarda woda

• Zakładki: 54 • Komentarz: 3


Twardość wody, w każdym miejscu w Polsce jest inna. Wynika to z przyczyn naturalnych. Taka zależność wydawała się w pełni normalna. I przyjmowaliśmy ją jako pewnik. Jednak, jak się okazuje, twarda woda może mieć swoje następstwa związane z większymi wydatkami. Dlaczego mieszkańcy miast o mniej miękkiej wodzie muszą przygotować się na wyższe koszty niż inni?

Oto tabela ze skalą twardości wody:

L. p. Stopień twardości wody Jednostka twardości wody
[mval/l] [mg CaCO3­] [0N] [mmol/l]
1. Woda bardzo miękka < 2 < 100 < 5,6 < 1
2. Woda miękka 2 – 4 100 – 200 5,6 – 11,2 1 – 2
3. Woda średnio – twarda 4 – 7 200 – 350 11,2 – 19,6 2 – 3,5
4. Woda twarda 7 – 11 350 – 550 19,6 – 30,8 3,5 – 5,5
5. Woda bardzo twarda > 11 > 550 > 30,8 > 5,5

Cenny specjalista

Dobrego specjalisty, który naprawi sprzęt domowy, to można ze świecą szukać. Większość z nich albo świadczy usługi wątpliwej jakości, albo posiada wolne terminy w odlwoda11egłej przyszłości… Co zrobić kiedy pralka lub zmywarka psuje się niespodziewanie, a przed Wami długi weekend? Pozostaje Wam mieć nadzieję, że traficie na mechanika z polecenia, albo spróbujecie naprawy sprzętu według tutorialu. Twarda woda, odkłada się na częściach pralek i zmywarek, tworząc kamień. Kamień zaś,  jest jedną z przyczyn awarii wszelkich zaworów i innych podzespołów. Posiadacze miękkiej wody, statystycznie naprawiają sprzęty domowe rzadziej – czyli nie wydają dodatkowych pieniędzy na specjalistę czy części zamienne.

Proszki, płyny i inne dobra

Awarie sprzętu, to nie jedyna przyczyna topnienia zawartości portfela, na skutek posiadania twardej wody. Czy ktoś z Was czyta etykiety detergentów do prania? Na każdym proszku czy też płynie, jest rozpiska, ile należy użyć detergentu, by był on skuteczny. I tak większą dawkę powinno stosować się w przypadku odzieży mocno zabrudzonej i.. twardej wody. W skali jednego prania, dodatkowe koszty wydają się niemalże niezauważalne, ale po roku uzbiera się już niezła sumka.

Wyjściem z sytuacji jest zmiękczenie wody za pomocą magnetyzera dostępnego tutaj: http://akra.pl/. Takie rozwiązanie pozwoli Wam zaoszczędzić pieniądze i zapobiegać powstawaniu kamienia.

comments icon3 komentarze
3 komentarze
56 wyświetleń
bookmark icon

3 thoughts on “Nasza droga twarda woda

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane