fbpx
Majsterkowanie i remonty

Naprawa rys i pęknięć w betonie metodą iniekcji

• Zakładki: 15


Utrata właściwości hydroizolacji na przestrzeni lat, błędy konstrukcyjne w nowych budynkach, zwiększenie poziomu wód gruntowych, obfite opady czy pęknięcia powstałe na skutek wieloletniej pracy to najczęstsze przyczyny zawilgocenia betonowych konstrukcji. Najskuteczniejszą metodą naprawy rys i pęknięć w betonie jest iniekcja. Dowiedz się, na czym polega i dlaczego warto wybrać ją do naprawy betonu.

Na czym polega naprawa betonu metodą iniekcji?

Naprawa betonu metodą iniekcji polega na nawierceniu w ścianach i podłożu otworów o określonej wielkości i w określonych odległościach. W otwory te za pomocą specjalistycznych urządzeń wprowadzana jest pod dużym ciśnieniem żywica poliuretanowa. Substancję tę charakteryzują właściwości hydroizolacyjne oraz wiążące wodę, dzięki czemu naprawa rys i pęknięć w betonie metodą iniekcji rozwiązuje jednocześnie dwa problemy – usuwa wilgoć oraz zapewnia ochronę przed gromadzeniem się wilgoci w przyszłości.

Naprawa rys i pęknięć w betonie metodą iniekcji – zalety tego rozwiązania

Iniekcja jest efektywną i szybką metodą naprawy rys i pęknięć w betonie. Znajduje zastosowanie, gdy wykonanie nowej hydroizolacji czy choćby odtworzenie obecnej jest niemożliwe. Pozwala ona także rozwiązać problem dużej wilgotności, której przyczyną są rysy, pęknięcia w betonie, jak i podmywanie konstrukcji betonowej przez wody gruntowe.

Naprawa rys i pęknięć w betonie metodą iniekcji jest więc skuteczna i nie generuje niepotrzebnych kosztów, dlatego polecają ją profesjonalne firmy, zajmujące się naprawą betonu.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
7 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *