fbpx
Aranżacja wnętrz

Naklejki do kuchni na ścianę i meble

• Zakładki: 4


Kuchnia to miejsce, w którym nie tyko przygotujemy i spożywamy posiłki, to także miejsce, które uchodzi za serce domu, centrum życia domowego. Aby urozmaicić aranżację kuchni, dodać jej charakteru, warto pomyśleć o tym, aby ozdobić ją naklejkami. W kuchni znakomicie sprawdzą się naklejki na ścianę, naklejki na meble kuchenne i na szyby.

Nalepki ścienne – dekoracja ściany w kuchni

Większość z nas, wstając wcześnie rano, rozpoczyna dzień gorącą kawą, którą rzecz jasna, przygotowuje w kuchni. W związku z tym motyw filiżanki kawy, z której wydobywa się gorąca para, często także z rozsypanymi gdzieś bez ładu ziarenkami kawy to bardzo popularny dekor na ściany kuchenne. Filiżance z gorącą kawą towarzyszyć mogą również cytaty, napisy nawiązujące do smakowania kawy. Inne popularne motywy towarzyszące kawie to motywy roślinne, motylki, serduszka oraz wzory geometryczne. Ciekawą propozycją jest także drzewo, z którego gałęzi zamiast liści, czy owoców zwisają filiżanki lub ekspresy do kawy.

Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko przygotowuje i spożywa się kawę, lecz także posiłki. Naklejki do kuchni mogą więc przedstawiać garnki, naczynia, sztućce, młynki do przypraw i inne często spotykane sprzęty kuchenne. Bardzo dobrze ściany kuchenne ozdobią także naklejki przedstawiające półki kuchenne, na których postawiono przyprawy lub na których zawieszono chochelki, noże i inne sprzęty do przygotowywania potraw. Takim dekoracjom towarzyszą często humorystyczne napisy, unosząca się para, czy motywy roślinne. Dekor na ściany kuchenne, który ma bardzo dobre opinie wśród dekoratorów wnętrz to także nalepki ścienne przedstawiające warzywa i owoce.

Jako ozdoby na ścianę w kuchni możemy również zastosować nalepki ścienne, które przedstawiają cytaty, napisy. Taka dekoracja ściany w kuchni może np. wymieniać rodzaje kawy: mokka, latte, cappuccino itd. Napisy te mogą układać się w kształt filiżanki. Popularne są również nazwy przypraw: sól, pieprz, papryka, oregano itd. Te z kolei mogą układać się w kształt pojemniczka na przyprawy. Naklejki na ścianę do kuchni z napisem mogą również zadawać pytanie, czy chcemy się napić kawy, czy herbaty albo życzyć nam smacznego w różnych językach. Ozdoby na ścianę w formie napisów mogą również w zabawny sposób opowiadać o życiu mieszkańców, ich gustach i upodobaniach. Ozdoby na ścianę w formie napisów przedstawiają także cytaty związane z kuchnią, gotowaniem i gastronomią.

Naklejki na meble kuchenne

Naklejki do kuchni mogą zdobić nie tylko ściany, ale również szafki kuchenne. W tym przypadku sprawdzą się małe naklejki na meble. Dobre opinie nie tylko ze względów dekoracyjnych, ale również praktycznych, ma naklejanie na szafki kuchenne wlepek przedstawiających w sposób obrazkowy, często zabawny, przedmiotów, które w danej szafce przechowujemy. Na szafkę z naczyniami możemy więc nakleć wlepkę z naczymiami, na szufladę ze sztućcami wlepkę z nożem, widelcem i łyżką, szafki kuchenne z garnkami przyozdobimy wlepką z garnkiem itd. Zamiast symboli możemy także zastosować napisy.

Meble kuchenne ozdobić można również naklejkami przedstawiającymi wzory geometryczne, motywy roślinne, kwiatowe lub zwierzęce. W przypadku zniszczonych mebli kuchennych zastosować możemy okleiny na całe powierzchnie tych szafek. Naklejki na meble w kuchni sprawdzają się zarówno w tradycyjnej aranżacji tego pomieszczenia, jak i w stylu nowoczesnym. Pamiętajmy jednak, aby naklejki na kuchenne szafki były stylistycznie i kolorystycznie dobrane do całego wystroju naszej kuchni.

Naklejki do kuchni na szyby

Kuchnia to miejsce, w którym naklejkami możemy także ozdobić szyby. Dotyczy to zarówno szyb okiennych, drzwiowych, jak i meblowych. W przypadku okien najlepiej zastosować, niewielkie, nieinwazyjne naklejki, które nie zasłonią całkowicie okien i pozwolą przez nie przedostawać się światłu słonecznemu. Możemy zdecydować się na motywy roślinne, kwiatowe, geometryczne, czy typowe wzory kuchenne, jak filiżanki, sztućce, naczynia, warzywa, owoce itp. Większe pole manewru mamy w przypadku szyb na meblach. Dobrym pomysłem na naklejmy dekor na szybach w meblach kuchennych są naklejki lub napisy przedstawiające, co się w nich znajduje. Na szybach w meblach i na drzwiach do kuchni możemy zastosować motywy geometryczne, roślinne. W przypadku drzwi dobrze wyglądać będą naklejki przypominające witraże.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *