fbpx
Łazienka

Najpiękniejsze rozwiązania do łazienki – jak sprawić, by stała się bardziej elegancka?

• Zakładki: 14


Elegancki styl łazienki to zdecydowanie jeden z najbardziej uwielbianych. Nic w tym dziwnego, ponieważ łazienka bardzo mocno związana jest z higieną, a wszelkie zabiegi pielęgnacyjne są o wiele przyjemniejsze, jeśli możemy przeprowadzać je w miłych warunkach. Możesz sprawić, by Twoja łazienka stała się bardziej elegancka i to bez konieczności skuwania wszystkich płytek i układania ich od nowa. Istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań, m.in. bateria umywalkowa podtynkowa.

Elegancki styl łazienki to zdecydowanie jeden z najbardziej uwielbianych. Nic w tym dziwnego, ponieważ łazienka bardzo mocno związana jest z higieną, a wszelkie zabiegi pielęgnacyjne są o wiele przyjemniejsze, jeśli możemy przeprowadzać je w miłych warunkach. Możesz sprawić, by Twoja łazienka stała się bardziej elegancka i to bez konieczności skuwania wszystkich płytek i układania ich od nowa. Istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań, m.in. bateria umywalkowa podtynkowa

Bateria umywalkowa podtynkowa – czy to bezpieczne rozwiązanie?

Wiele osób zastanawia się, czy fakt umiejscowienia części instalacji pod płytkami ceramicznymi nie spowoduje potem problemów z ewentualną wymianą i przeciekaniem. Cóż, sposób na to jest jeden: wybór armatury od znanych i sprawdzonych producentów, którzy na swoje produkty udzielają wygodnej w realizacji gwarancji. Wówczas bateria umywalkowa podtynkowa powinna przetrwać długie lata bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac konserwacyjnych lub naprawczych.

Co wyróżnia baterię umywalkową podtynkową?

Najlepszym opisem baterii umywalkowej podtynkowej jest to, że jest to w części schowany w ścianie kran. Najczęściej mamy do czynienia z baterią umywalkową, która przymocowana jest do samej umywalki, ewentualnie do ściany, jednak widzimy ów kran w całości. W przypadku baterii umywalkowej podtynkowej, umieszczamy ją w ścianie, korzystając najczęściej ze specjalnego stelaża. Wygląda to bardzo podobnie, jak umieszczanie misy WC na stelażu. W jednym i drugim przypadku widzimy tylko tę część urządzenia, z której faktycznie korzystamy i która faktycznie jest nam potrzebna. 

Dlaczego bateria umywalkowa podtynkowa to bardziej eleganckie, ale i bardziej praktyczne rozwiązanie?

Bryła kranu nie zawsze jest atrakcyjna, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by ją ukryć. Wystające ze ściany części kranu zazwyczaj są bardzo estetycznie wykonane, co dodaje wnętrzu elegancji, czyni bardziej minimalistycznym i uporządkowanym. Widać również, że do urządzenia łazienki dołożono wielu starań i zadbano o najmniejsze szczegóły. 

Jest to jednak również bardziej praktyczne rozwiązanie, bo pozwala łatwiej utrzymać baterię w czystości. Dlaczego? Po prostu jej część schowana jest w ścianie, dzięki czemu nie zbiera kurzu, wodnych zacieków, czy białych śladów po paście do zębów. Przy niewielkim nakładzie pracy pozostaje całkowicie czysta i bardzo estetyczna. Takie detale sprawiają, że wiele zyskuje całe pomieszczenie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *