fbpx
Aranżacja wnętrz

Na czym polega styl art deco w aranżacji wnętrz?

• Zakładki: 11


Art deco to zamysł artystyczny, wizja twórcza i prawdziwa sztuka. Wielkie znaczenie w kształtowaniu się tego stylu miała klasyczna secesja wiedeńska, a także różne style historyczne, przykładowo rokoko.

Cechy charakterystyczne stylu art deco

Cenisz sobie styl art deco? Cechy, które go wyróżniają są wyjątkowe! Styl art deco jest dekoracyjny i pełen stylowych ozdób. Znajdziesz tutaj liczne antyki, łączone z luksusowymi błyskotkami. Królują różne tekstury, materiały oraz odcienie, a także figury geometryczne. Wszystko to, połączone jest w stylowy sposób, tworząc piękne i ponadczasowe aranżacje. Co lubi się ze stylem art deco? Błyszczące materiały, takie jak lakierowane drewno, marmur czy mosiądz.  

Styl art deco we wnętrzach

Jak urządzić mieszkanie w stylu art deco? Zwróć uwagę na wysoką jakość wykorzystywanych materiałów. Szlachetne materiały to jednak nie jedyne, co wyróżnia styl art deco. Równie ważna jest tutaj użytkowość. Planowanie aranżacji w tym stylu zajmie z pewnością sporo czasu – w końcu trzeba dograć wiele różnych elementów – ale efekt końcowy z pewnością będzie zniewalający! Wnętrza art deco lubią się z delikatnymi bazami, w odcieniach złamanej bieli czy beżu, oraz wyrazistymi akcentami, przykładowo w kolorze głębokiej zieleni czy kobaltu.   

Modne meble art deco – jakie wybrać?

Jakie meble najlepiej sprawdzą się we wnętrzu w stylu art deco? Meble, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a do tego są eleganckie i funkcjonalne. Klasycznym rozwiązaniem są tutaj oczywiście meble z drewna litego lub fornirowanego – koniecznie o lakierowanym, połyskującym wykończeniu. Świetnie sprawdzą się również witryny ze szklanymi frontami, które dodatkowo pozwolą wyeksponować elegancką zastawę.Wspaniale będą prezentowały się meble na złotych nóżkach – kolor ten pięknie łączy aranżacje w stylu art deco! 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *