fbpx
Dodatki

Na co zwrócić uwagę, kupując prześcieradło?

• Zakładki: 12


Idealne prześcieradło, podobnie jak idealne łóżko, nie istnieje. Wszystko jest kwestią gustu i preferencji. Jeśli jednak szukasz prześcieradła, które jest nie tylko ładne, ale i dopasowane do twoich potrzeb, zwróć uwagę na 3 czynniki, które znacząco wpływają na komfort odpoczynku. Jako że przesypiamy 1/3 życia, warto zadbać o to, by sen rzeczywiście przynosił odpoczynek i regenerację.

Co warto rozważyć przed zakupem prześcieradła?

Rodzaj materiału

Jedni lubią dający wrażenie rześkości i chłodu perkal, inni wręcz stracili głowę dla satyny. Niepodzielnie jednak króluje czysta bawełna, która zawsze jest dobrym wyborem. Jest tania, naturalna i antyalergiczna. Jeśli możesz pozwolić sobie na odrobinę luksusu, wybierz wysokiej jakości bawełnę o wyjątkowo długich włóknach, czyli tzw. Extra Long Staple, do których zaliczają się bawełna egipska lub pima. Ta druga uważana jest za najlepszą bawełnę na świecie. Jest najdelikatniejsza i jednocześnie najbardziej wytrzymała.  Możesz również zdecydować się na wersję ekonomiczną, czyli mieszankę bawełny i poliestru, która dobrze znosi częste pranie, jest miękka i przytulna. Zwróć jednak uwagę na ilość włókien syntetycznych. Nie powinno być ich więcej niż 30%.

Liczba wątków

Wątek jest jednym z dwóch układów nitek tworzących tkaninę. Jest to układ nitek ułożony w tkaninie poprzecznie. Liczbie nitek wplecionych w cal kwadratowy tkaniny od zawsze przypisywano rolę testera gładkości i trwałości pościeli. Ten pomiar nie jest jednak do końca wiarygodny. Po pierwsze obecnie techniki produkcyjne pozwalają na wytwarzanie dużej liczby nici bez faktycznego zwiększania jakości. Po drugie rodzaj materiału może mieć większe znaczenie niż ilość nitek. By mieć czyste sumienie, nie lekceważ tego czynnika i szukaj prześcieradeł o grubości 300-500 nitek. Takie prześcieradło będzie miękkie i wytrzymałe.

Nie kupuj na oko i nie zakładaj, że prześcieradło będzie pasować do twojego materaca

Bez znajomości wymiarów materaca, nawet nie podchodź do wybierania prześcieradła. Chyba że masz osobliwą pasję w postaci składania reklamacji. Za małe prześcieradło będzie zwijać się i zsuwać z materaca. Wysokość jest istotną informacją, jeśli planujesz zakup prześcieradła z gumką. W przypadku używania nakładki na materac dokonaj pomiaru materaca właśnie w takim wydaniu.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *