fbpx
Różne

Na co zwrócić uwagę, kupując odśnieżarkę?

• Zakładki: 6


Niezależnie od tego, czy zima zaskoczy nas intensywnymi opadami śniegu, czy też bliżej jej będzie do jesieni, warto być przygotowanym na konieczność odśnieżania. Gdy któregoś ranka nie będziesz mógł wyjechać z garażu, chwycisz za łopatę lub pożyczysz odśnieżarkę od sąsiada. Po pracy udasz się do marketu budowlanego, z którego wrócisz ze sprzętem niekoniecznie odpowiadającym twoim potrzebom. W końcu zakup odśnieżarki to nie lada wyzwanie. Tak nie musi! Jak wybrać odśnieżarkę, na co zwrócić uwagę? Zapoznaj się z naszym poradnikiem

Na co zwrócić uwagę, wybierając odśnieżarkę?

Napęd

To jeden z najważniejszych parametrów, który należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup odśnieżarki. Jeśli odśnieżaniem będą zajmować się wszyscy domownicy, postaw na sprzęt zasilany elektrycznie, które jest łatwy w obsłudze i manewrowaniu. Ten typ odśnieżarki nie sprawdzi się w przypadku wielkich posiadłości, gdyż ograniczenie stanowi kabel zasilający. Głośniejsze, ale za to o większej mocy silnika odśnieżarki spalinowe poradzą sobie nawet z zamarzniętym śniegiem.  Brak kabla umożliwia swobodne manewrowanie po całej posesji.

Szerokość i wysokość robocza

Aby prace przebiegły szybko (czy ktoś w ogóle lubi odśnieżać?), sprzęt trzeba dobrać do wielkości terenu. Szerokość robocza odśnieżarek wynosi od 30 do 40 cm – na podjazd i chodnik w sam raz. Odśnieżarka spalinowa pozwala na odśnieżenie od 50 do 70 cm śniegu. Zanim entuzjazm weźmie górę nad rozsądkiem, zmierz szerokość furtki, by sprawdzić, że odśnieżarka w ogóle wjedzie na posesję. Chyba że zamierzasz przerzucać sprzęt przez płot… Nie polecamy.  Wysokość robocza to parametr, który wskazuje, z jaką grubością pokrywy poradzi sobie sprzęt. Przy bardzo dużych zaspach musisz mieć odśnieżarkę szeroką o dużej wysokości roboczej. 

Wyrzut śniegu

Jeśli nie chcesz zasypać posesji sąsiada lub też ulicy, narażając się na mandat, zwróć uwagę na odległość wyrzutu śniegu. Odśnieżarki elektryczne mają wyrzut od 6 do 9 metrów. Z kolei spalinowe nawet do 30 metrów.

Oświetlenie

Gdy się budzisz, jest ciemno. Gdy wracasz z pracy, jest ciemno. Jako że wielce prawdopodobne, że będziesz odśnieżać w różnych warunkach, zadbaj o to, aby odśnieżarka była wyposażona w lampy ledowe z przodu i z tyłu

Odśnieżarka jednostopniowa czy dwustopniowa?

W odśnieżarkach jednostopniowych wirnik odpowiedzialny jest zarówno za zbieranie, jak i wydmuchiwanie śniegu. Sprawdzą się do usuwania śniegu o niedużej grubości. Mogą mieć silnik elektryczny lub spalinowy. W odśnieżarkach dwustopniowych za zbieranie śniegu odpowiada wirnik. Za wydmuchiwanie go przez komin specjalna turbina. To idealny sprzęt do ciężkiego, mokrego śniegu.

Producent

Zawsze wybieraj sprzęty renomowanych marek. Są wysokiej jakości i charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz znakomitą wydajnością pracy.

M.Ś. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *