fbpx
Budowa domu

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ekipy do budowy konstrukcji dachu?

• Zakładki: 27


Dach to ważny element konstrukcji każdego domu. Spełnia nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim zabezpiecza budynek i jego mieszkańców przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Konstrukcja dachu powinna być zatem prawidłowo i solidnie wykonana przez profesjonalną ekipę. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy do budowy konstrukcji dachu.

Specjalizacja i doświadczenie

Pośród firm, które zajmują się pracami dekarskimi odnaleźć można takie, które wykonują wszystkie rodzaje dachów, ale również takie, które specjalizują się w konstruowaniu określonych ich rodzajów. Przy wyborze ekipy, której powierzymy budowę naszego dachu, warto zwrócić uwagę na certyfikaty, które ma potencjalny wykonawca dachu.

Firma, która może się pochwalić uczestnictwem w szkoleniach organizowanych przez branżowe organizacje oraz producentów materiałów budowlanych daje świadectwo dbania o rozwój zawodowy swoich pracowników. Świadczy to także o tym, że podąża za najnowszymi trendami. Przedsiębiorcy, którzy są na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami, potrafią również rzeczowo i konkretnie doradzić klientowi.

Aby zweryfikować doświadczenie ekipy, której chcemy powierzyć konstrukcję dachu powinniśmy także:

  • obejrzeć zdjęcia z zakończonych realizacji,
  • zobaczyć osobiście prace wykonane przez konkretną ekipę,
  • zebrać opinie innych inwestorów, którzy wcześniej zatrudniali danego wykonawcę dachu.

Umowa i gwarancja

Przy wyborze odpowiedniej ekipy do wykonania konstrukcji dachu, należy także zwrócić uwagę na to, aby przed przystąpieniem do prac sporządzić i podpisać umowę – najlepiej, aby była to oficjalnie zarejestrowana firma. Umowa to zawsze bezpieczne rozwiązanie, a ponadto świadczy o kompetencji wykonawcy. Umowa jest szczególnie ważna w sytuacji ewentualnych konfliktów, dochodzenia roszczeń, czy też składania reklamacji . W umowie należy określić precyzyjnie zakres prac, termin ich wykonania, a także całkowite koszty usługi wraz z harmonogram płatności.

Powinniśmy również zwrócić uwagę, na to by firma udzieliła gwarancji na wykonane prace i by zostało to również zawarte w umowie – w przypadku wystąpienia ewentualnych usterek wykonawca powinien zobowiązać się do naprawy w określonym terminie. Pamiętajmy, że nie zawsze usterki, czy inne problemy wynikają z braku kompetencji, braku doświadczenia lub zaniedbań. Ludzie popełniają błędy, a umowa i gwarancja stanowią zabezpieczenie dla obydwu stron.

Dodatkowym atutem potencjalnego wykonawcy naszego dachu jest to posiadana przez niego polisa OC. Stanowi ona dodatkowe zabezpieczenie finansowe w przypadku, gdyby w wyniku lub w trakcie prac nastąpiły jakiekolwiek uszkodzenia. Liczy się również dobry kontakt z wykonawcą. Jeśli od samego początku łatwo się z nim skontaktować, porozumieć i chętnie odpowiada na zadane pytania, ułatwia to cały proces.

Wyposażenie ekipy

Powinniśmy także zwrócić uwagę na wyposażenie ekipy, której chcemy powierzyć budowę dachu. Narzędzia jakimi się posługuje, materiały z jakich korzysta, a także sprzęt z jakiego korzysta do transportu materiałów budowlanych świadczą o profesjonalnym podejściu do pracy i obowiązków. Dobre wyposażenie ekipy zapewni wysoką jakość wykonania i sprawną realizację.

Marek Lont

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *