fbpx
Ciekawe rozwiązania

Montaż klimatyzacji w bloku – co warto wiedzieć?

• Zakładki: 53


Coraz cieplejsze letnie miesiące sprawiają, że w mieszkaniach w blokach trudno wytrzymać – szczególnie gdy zamieszkujemy dość wysokie piętro, a zachodzące słońce zagląda do wnętrza naszego mieszkania. W takiej sytuacji montaż klimatyzacji wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, który w znacznym stopniu poprawi nasz komfort życia. Jednak warto pamiętać, że zamieszkując mieszkanie w bloku, musimy pewne decyzje konsultować z zarządcą budynku – w tym przypadku najczęściej jest to spółdzielnia mieszkaniowa lub wspólnota mieszkaniowa. O czym należy wiedzieć decydując się na klimatyzację w mieszkaniu? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule. 

Jaka klimatyzacja do mieszkania będzie najlepsza?

Najpopularniejszą klimatyzacją wybieraną do mieszkań w bloku jest klimatyzacja typu split – składająca się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Ten rodzaj klimatyzacji odznacza się niskim zużyciem energii elektrycznej (zależne od wybranego modelu), a także wysoką kulturą pracy. Wewnętrzna część klimatyzatora jest najczęściej montowana na ścianie w pokoju – fachowiec wybierze najlepsze miejsce, które zapewni optymalne działanie urządzenia. Zewnętrzna jednostka, montowana jest (jak z resztą nazwa wskazuje) na elewacji budynku, co czasem, w przypadku montażu w bloku, może być źródłem kłopotów. Zanim zdecydujemy się na zakup i montaż klimatyzacji, należy uzyskać zgodę spółdzielni lub wspólnoty. W przeciwnym razie możemy być zmuszeni do demontażu instalacji, co narazi nas na dodatkowe koszty. Jeżeli zarządca budynku nie wyrazi zgody na montaż klimatyzatora, np. ze względów estetycznych, dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie jednostki klimatyzatora na podłodze balkonu. 

Warto także pamiętać, że podczas montażu klimatyzatora wykonuje się w ścianie niewielki nawet o średnicy kilkunastu milimetrów, którym przeprowadzone zostaną rury i przewody pomiędzy urządzeniami. 

Dlaczego warto powierzyć montaż klimatyzacji fachowcom?

NIe tylko wybór odpowiedniego urządzenia ma wpływ na działanie klimatyzacji i nasze zadowolenie z tej inwestycji. Bardzo ważne jest też odpowiednie jej zamontowanie w mieszkaniu. Warto zatem zdecydować się na montaż w wykonaniu fachowców z Xelektronik. Wówczas możemy mieć pewność, że klimatyzacja będzie działać cicho i wydajnie. Specjaliści doradzą także, kiedy warto wykonać przegląd instalacji i wymienić filtry.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
76 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *