fbpx
Wnętrza

Modne kolory wnętrz – na jaki odcień warto pomalować ściany?

• Zakładki: 30


Znużenie codziennością i chęć powrotu do natury sprawiły, że obecnie większość trendów wnętrzarskich jest inspirowanych przyrodą. Delikatne odcienie zieleni i błękitu, a także neutralne biele, beże i szarości to modne kolory farb do pokoju, które są teraz najbardziej na czasie. Sprawdź, jak te i inne barwy oddziałują na samopoczucie domowników – w artykule znajdziesz infografiki na ten temat.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie odcienie zieleni i błękitu są obecnie na czasie,
  • dlaczego warto postawić na barwy ziemi w aranżacji ścian,
  • jak połączyć trendy wnętrzarskie i pozytywny wpływ kolorów na samopoczucie.

Każda pora roku jest dobra, aby przeprowadzić choćby niewielką metamorfozę wnętrza. Nowy odcień na ścianach to prosta i szybka zmiana, która może zrobić ogromną różnicę! Postaw na kolory farb, które są modnei wprowadzą do wnętrza przyjemną atmosferę.

Modne kolory farb do ścian – zieleń i błękit

Co jako pierwsze przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o kolorach zaczerpniętych z natury? Z dużym prawdopodobieństwem jest to zieleń. Wśród modnych kolorów wnętrz mieszkania nie może jej zabraknąć! Postaw na delikatną, mglistą zieleń z nutą szarości, którą pozwoli Ci uzyskać na przykład farba Magnat Ceramic w odcieniu C74 rajski fluoryt. Taki kolor wprowadzi do wnętrza powiew świeżości, a jednocześnie stworzy idealną bazę kolorystyczną do zaaranżowania wnętrza w wymarzonym stylu, np. modern rustic. Zieleń na ścianach idealnie połączy się z szarością czy złamaną bielą mebli oraz dodatków.

Miłośnicy kolorów natury we wnętrzach powinni zwrócić uwagę także na błękit – kolor, który kojarzy się z pogodnym niebem i spokojnym, bezkresnym oceanem. Idealne, delikatne odcienie znajdziesz we wspomnianej już palecie farb Magnat Ceramic (np. C32 błękitny topaz lub C56 tajemnica szafiru).

Wśród modnych kolorów farb do wnętrz w odcieniach niebieskiego trzeba wymienić także kolor roku 2022 wybrany przez Instytut Pantone, czyli Very Peri. To połączenie błękitu, fioletu oraz odrobiny ciepłej czerwieni, którym inspiruje się wielu projektantów wnętrz. Kolor ten ma symbolizować globalne przemiany, których jesteśmy obecnie świadkami – połączenie życia cyfrowego i rzeczywistego. Taki odcień można znaleźć zarówno w świecie gier komputerowych, jak i w naturze (np. fiołki, irysy czy rzadki piękny minerał kordieryt).

Zdjęcie: magnatfarby.pl/pl

Modne kolory farb do salonu czy sypialni – barwy ziemi

Masz ochotę na coś bardziej neutralnego niż zieleń lub błękit? Najnowsze trendy wnętrzarskie to także barwy ziemi, które z pewnością przypadną do gustu wielu zwolennikom stonowanych kolorów. Postaw na przykład na:

  • ciepłe brązy oraz delikatne żółcie – sprawią, że wnętrze stanie się niezwykle przytulne i sprzyjające relaksowi,
  • delikatne beże i subtelne szarości – sprawdzą się szczególnie w niewielkich wnętrzach, które dzięki nim staną się przytulne, klimatyczne i optycznie powiększone,
  • odcienie bieli – szczególnie lekko złamane, np. szarą biel (KL04), porcelanową biel (KL02) lub zbliżoną do bieli kość słoniową (KL01) – te i znacznie więcej modnych odcieni oferuje Ci farba MAGNAT KolorLove.
Zdjęcie: magnatfarby.pl/pl

Trendy wnętrzarskie a oddziaływanie kolorów

Wiesz już, że wśród modnych kolorów wnętrz bez wątpienia królują barwy zaczerpnięte z natury. Pamiętaj jednak, że odcień farby na ścianie powinien nie tylko być dopasowany do aktualnych trendów, ale też – a może przede wszystkim – wpływać pozytywnie na samopoczucie osób, które się nim otaczają.

Jedne kolory we wnętrzach uspokajają, inne pomagają utrzymać koncentrację, jeszcze inne pobudzają do działania i nastrajają optymistycznie. Warto wiedzieć, jak oddziałują na ludzi poszczególne barwy, aby dobrze dopasować je do charakteru danego pomieszczenia.

Zdjęcie: magnatfarby.pl/pl

Farba MAGNAT pozwoli Ci uzyskać modną aranżację oraz dobre samopoczucie w każdym pomieszczeniu w domu. Wybierz ulubiony odcień i wprowadź powiew świeżości do swoich wnętrz!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
3621 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *