fbpx
Aranżacja wnętrz

Mieszkanie z wysokim sufitem. Sposoby na niewykorzystaną przestrzeń

• Zakładki: 10


Strzeliste sufity zapewniają wizualne wrażenie przewiewności. Jak dodać do tego kominek, sporo klimatycznego oświetlenia, zaczyna być jak w bajce. Czasami jednak ta dodatkowa przestrzeń w pionie może stanowić problem lub wyzwanie. Nadmiar przestrzeni pod sufitem może sprawić, że ta przewiewność będzie tak duża, że aż zacznie wiać pustką, a wnętrze będzie sprawiać wrażenie mdłego lub niedokończonego. Na szczęście można sobie z tym poradzić i w łatwy sposób odwrócić uwagę od niewykorzystanej przestrzeni z dużym potencjałem. Przestawiamy pomysły najłatwiejsze do wypróbowania.

Mieszkanie z wysokim sufitem: dodatkowe oświetlenie

Jeśli czegoś nie mamy dość, to są to piękne lampy sufitowe o wyjątkowym wzornictwie lub okazałe, wręcz majestatyczne żyrandole. Innymi słowy, dodatkowego światła nigdy za wiele. Ten dodatkowy element znakomicie zaistnieje w przestrzeni sufitowej i niejako zintegruje ogólną przestrzeń pokoju. Po prostu wybierz miejsce, w którym chcesz go powiesić i to zrób. Rozwiązaniem, które zawsze działa jest środek pokoju. Twoja wisząca lampa nie musi jednak pilnować stolika do kawy. Możesz pozwolić sobie na większość kreatywność i po prostu zaszaleć. W końcu to dodatkowe źródło światła. Nie musi nawet być wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, a jedynie pełnić funkcję ozdobną.

Mieszkanie z wysokim sufitem: detale architektoniczne

Nic tak dobrze nie wypełnia pustki pod sufitem, jak detale architektoniczne. Oczywiście nie każde wnętrze ma możliwość ich naturalnego wyeksponowania. Jeśli jesteś gotów nieco sypnąć groszem, warto zakupić imitację belki stropowej i w ten sposób dodać przestrzeni głębi.

Kreatywnie wykorzystaj swoje półki

Wysoki sufit pozwala na myślenie nieszablonowe, roztaczając przed tobą wiele możliwości, których nie mają właściciele mieszkań o standardowej wysokości. Co powiesz na stworzenie przestrzeni do przechowywania? Wykorzystaj miejsce pod sufitem, budując tam półkę na książki. Przypominająca dekoracyjny gzyms konstrukcja z pewności ozdobi wnętrze.  Możesz również podejść nieco inaczej do domowej biblioteki. Postaw drewniany regał od podłogi aż do sufitu. Nie zapomnij o drabince. Jeśli nie jesteś kolekcjonerem książek, więc istnieje obawa, że nie byłbyś w stanie zapełnić tej przestrzeni, warto pomyśleć o pływających półkach na drobne przedmioty.

Pomaluj swój sufit

Spójrz na sufit jak na puste płótno. Nie musisz mieć umiejętności Michała Anioła, by podkreślić piękno wysokiego sufitu. Wystarczy puszka farby, pędzel i kilka godzin wolnego czasu. Wybierz kolor o kilka odcieni jaśniejszy lub ciemniejszy od koloru ścian.

Mieszkanie z wysokim sufitem: wysokie rośliny

Rośliny nie tylko ożywiają przestrzeń, wprowadzając światło i ciepło do wnętrza. Doskonale radzą sobie z przejmowaniem kontroli nad przestrzenią. Jeśli chcesz wypełnić pustą przestrzeń powietrzną, wybierz wysokie rośliny doniczkowe – i wcale nie muszą to być palmy. W końcu nie musisz ich stawiać wyłącznie na ziemi.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
129 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *