fbpx
Ogród

Metalowa pergola z dachem

• Zakładki: 12


Stanowi element dekoracyjny ogrodu, zapewnia cień, a także odrobinę prywatności w każdej przestrzeni zewnętrznej. Pergola to konstrukcja, która może spełnić wiele twoich potrzeb. Choć najczęściej wykorzystujemy ją do eksponowania kwiatów lub roślin pnących, decydując się na konstrukcję z drewna, metalowa pergola z dachem wyniesie odpoczynek w ogrodzie lub na tarasie na wyższy poziom.

Przenieś różne typy aktywności na zewnątrz

Metalowa pergola z dachem

Otaczanie się przyrodą to rzecz szalenie ważna. Nie trzeba sięgać po opracowania naukowe, by wiedzieć, że przebywanie na łonie natury wzmacnia naszą kondycję psychiczną, dokarmiając również zmysły. Czy naprawdę chcesz ograniczyć się do patrzenia na kwiaty i pnącza wspinające się po drewnianej kratce? Chyba lepszym pomysłem jest przeniesienie różnych typów aktywności na zewnątrz i oddawanie się niezależnie od warunków pogodowych (wiatr, deszcz). Takie możliwości daje ci metalowa pergola z zadaszeniem. Nie tylko poprawia ogólny wygląd domu, ale i zapewnia praktyczne i niezawodne zacienienie przez cały rok.

Dlaczego warto wybrać metalową pergolę?

Konstrukcje wykonane z metalu są trwalszym rozwiązaniem niż pergole z drewna. Nie trzeba ich impregnować. Nie tracą swoich właściwości pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.  Możliwość wyboru różnego typu dachów i zamontowania paneli bocznych powoduje, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które wpisuje się w różne style projektowania.

Jakie możliwości zapewnia metalowa pergola z dachem?

Jeśli ustawisz metalową pergolę na patio lub rozstawisz ją nad tarasem, możesz stworzyć jadalnię na świeżym powietrzu. Metalowe pergole świetnie nadają się również do osłonięcia wanien z hydromasażem. Jeśli zatem marzysz o swojej ogrodowej strefie spa i relaksującej kąpieli, której nie przerwie nawet niespodziewany deszcz, wiesz, co masz robić. Warto wspomnieć o tym, że możesz zdecydować się na rozsuwany dach, np. żaluzjowy, by korzystać ze słońca i cienia w takim wymiarze, jak lubisz. Metalowa konstrukcja to znakomity sposób na zwiększenie praktyczności przestrzeni. Myślałeś o minisiłowni na tarasie, barze ogrodowym, a może nawet kuchni na świeżym powietrzu, z której można korzystać w sezonie wiosenno-letnim? Co cię powstrzymuje? Metalowa pergola z dachem pomoże ci urzeczywistnić marzenie. Pergolę można dodatkowo oświetlić, by zwiększyć jej funkcjonalność.

Dach do metalowej pergoli

W zależności od preferowanego stylu możesz zdecydować się na markizę płócienną, dach falisty z metalu lub plastiku, zaawansowany technologicznie dach żaluzjowy, który zapewnia możliwość regulacji przepływu powietrza, szklane panele lub pozostać przy baldachimie z roślin, który również chroni przed palącym słońcem.

Metalowa pergola z dachem

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *