fbpx
Ciekawe rozwiązania

Meble z palet na balkon, taras i do ogrodu – projekty, pomysły, porady

• Zakładki: 20


Bardzo dużą popularnością w ogrodach, na balkonach i tarasach cieszą się meble z palet. To ekologiczny sposób na urządzenie przestrzeni. Podpowiadamy jak ciekawie zaaranżować taras z meblami z palet jako motywem przewodnim i jakie dobrać do nich dodatki, aby taras z meblami z palet dobrze się prezentował.

Meble ogrodowe z palet: modnie i ekologicznie

Meble ogrodowe z palet, czy innymi słowy meble z europalet to można coraz częściej zobaczyć w przydomowych ogrodach, na tarasach, czy balkonach. Dużą popularność zdobywają dzięki temu, że są jednocześnie nowoczesnym rozwiązaniem, ale pasują również poprzez swój charakter do stylu vintage. Warto również wspomnieć o tym, że meble ogrodowe z palet są rozwiązaniem ekologicznym, gdyż dają drugie życie europaletom. W ostatnich latach (oby ten trend się utrzymał) panuje moda na wszystko co ekologiczne.

Meble z palet na taras: ławka i stolik

Z palet mogą być wykonane różne meble ogrodowe, balkonowe, tarasowe. Najczęściej spotykane meble z palet ogrodowe to:

 • stoliki,
 • stoły,
 • ławy,
 • ławki,
 • fotele,
 • kanapy,
 • wieszaki na kwiaty.

Choć oprócz nich można praktycznie każdy mebel wykonać z palet, to te są najbardziej popularne. Na tarasie najlepiej sprawdzą się takie meble z europalet jak ławka i stolik. Można je doskonale dobrać do każdego stylu tarasu, sprawdzą się zarówno na tarasach w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym.

Mobilne paleciaki z miękką otuliną, czyli poduszki paletowe

Bardzo dużą zaletą mebli ogrodowych z palet jest ich mobilność, czyli to że możne je układać w dowolny sposób, który się spodoba, przekładać je i przearanżować w każdej chwili. Dodatkowe możliwości w aranżacji tarasów z meblami z europalet dają poduszki na meble z palet. Stanowią one nie tylko bardzo wygodne siedzisko na paletach. Poduszki na meble z palet, jak np. poduszki paletowe mogą również stanowić element przewodni aranżacji tarasu, czy balkonu z meblami z europalet.

Dekoracje tarasu oraz mebli ogrodowych z palet

Meble ogrodowe z palet mogą być bardzo udanym elementem przewodnim wystroju tarasu, zwłaszcza jeśli odpowiednio do nich dobierze się dodatki – dekoracje. Jako dekoracje meble ogrodowe z palet najlepiej sprawdzą się:

 • poduszki na meble z palet,
 • doniczki z kwiatami,
 • wazony,
 • obrusy,
 • inne stylowe dodatki, np. pamiątki z wakacji.

Ciekawym pomysłem w takiej aranżacji może być ozdobienie mebli z europalet wykorzystując do tego celu pamiątki z wakacji, np. motywy afrykańskie.

Gdzie kupić wyposażenie na meble z palet?

Jeśli chcesz na swoim tarasie, balkonie, czy w ogrodzie zastosować meble z palet, warto je w sposób elegancki ozdobić. Wszelkie wspomniane poduszki, wazony, donice, obrusy itp. zakupisz zarówno w dużych marketach budowlanych, jak np. Castorama, Obi czy Leroy Merlin, jak i w małych sklepach ogrodniczych i meblowych. Warto tych ozdób poszukać również w sklepach internetowych, a także pokręcić się po pchlich targach, sklepach i targach z antykami i bibelotami.

Meble z palet możesz wykonać samodzielnie – to świetne zajęcie dla miłośników majsterkowania, doskonale rozwija też kreatywność. Jeśli chcesz samemu wykonać takie wyposażenie na taras, ogród czy balkon, stosuj narzędzia od najlepszych producentów, takich jak np. Makita, deWalt czy Bosch.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
49 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *