fbpx
Ciekawe rozwiązania

Meble ogrodowe nowoczesne, klasyczne czy rustykalne? Jakie meble dobrać do swojego ogrodu?

• Zakładki: 20


Jeśli szukasz mebli ogrodowych, musisz odpowiedzieć najpierw na jedno ważne pytanie. Jaki jest Twój ogród? Jeśli jest w nowoczesnym stylu, nie sprawdzą się w nim meble klasyczne. Z kolei do ogrodu rustykalnego lub angielskiego, nie będą pasowały modne modele o nowoczesnych kształtach. Zasada jest prosta: jaki ogród, takie meble ogrodowe.

Każdy, kto choć raz urządzał ogród, stanął w końcu przed dylematem, jakie meble ogrodowe wybrać. Z pozoru proste zadanie przysparza w praktyce trochę kłopotu, zwłaszcza gdy chcemy, aby meble stanowiły integralną część ogrodu, były z nim całkowicie spójne i dopasowane do stylu, w którym urządziliśmy przestrzeń przy domu.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Meble do nowoczesnego ogrodu

Jeśli w Twoim ogrodzie królują nowoczesne rozwiązania, meble ogrodowe muszą wpasować się w ten klimat. Równo przystrzyżone żywopłoty, ścieżki z betonowych płyt wyznaczające symetryczne linie, perfekcyjny trawnik czy stylizowane ozdoby ogrodowe nawiązującego do bryły budynku, a wszystko to minimalistyczne – to cechy ogrodów w nowoczesnym stylu. Jakie meble do nich pasują? Równie minimalistyczne! Proste kształty, równe linie, brak obłości i ozdobników. Idealne meble do nowoczesnego ogrodu to takie, których kolory są stonowane i wpasowują się w otoczenie. Tu króluje zdecydowanie technorattan, ale również metal w połączeniu ze szkłem np. jako blat stolika.

Meble do ogrodu w skandynawskim stylu

Równie minimalistyczne i proste są ogrody w skandynawskim stylu, choć tu jest zdecydowanie więcej naturalnych materiałów np. drewna i kamienia, a także nieco więcej swobody, jeśli chodzi o roślinność. Pasować będą tu proste meble technorattanowe w stonowanej kolorystyce, ale równie dobrze możemy sięgnąć po drewno. Najważniejsze, aby forma wybranych mebli była prosta, a kolory jednolite, bez zbędnych ozdobników.

Meble do ogrodu w stylu rustykalnym

Ogrody rustykalne cieszą się coraz większą popularnością. Lubimy w nich tę naturalność, brak symetrii i pozorny nieład, który sprawia, że ogród jest przytulnym miejscem do odpoczynku. Tu królują przede wszystkim lokalne gatunki roślin, wysokie trawy, płoty i dużo drewna. W takim ogrodzie najlepiej sprawdzą się meble ogrodowe z drewna lub wikliny, które najlepiej wpisują się w wiejski styl. Zamiast eleganckich krzeseł, w rustykalnym ogrodzie o wiele lepiej sprawdzą się drewniane stoły, ławy i ławki. Przykryte poduszkami w kwieciste wzory idealnie wkomponują się w ten styl.

Meble do ogrodu angielskiego

Dla fanów naturalności w otoczeniu domu doskonałym rozwiązaniem są też ogrody angielskie, z bujną roślinnością, zielone i perfekcyjnie wtapiające się w krajobraz. Założeniem projektów w stylu angielskim jest stworzenie wycinka naturalnego pejzażu na wydzielonej przestrzeni. Tutaj również najlepsze meble ogrodowe to te z drewna, rattanu lub wikliny. Naturalne materiały i miękkie linie to podstawa.

Meble do klasycznego ogrodu

Oczywiście ogród możemy urządzić też w stylu klasycznym, który charakteryzuje się rozwiązaniami takimi jak szerokie ścieżki z kostki lub kamienia, roślinność w wydzielonych rabatach przeplatana przez nieco wyższe drzewa lub krzewy. W takim ogrodzie możemy zastosować zarówno meble drewniane, jak i popularny technorattan, ale też metalowe stoliki, krzesła i ławki. Wiele zależy też od tego, jaki jest budynek, jego kolorystyka i forma – meble ogrodowe powinniśmy dobrać tak, aby były jak najbardziej spójne.

Gdzie kupić dobre meble ogrodowe?

Meble możesz kupić w marketach budowlanych, np. Castorama, Obi, Leroy Merlin, Bicomarche czy Bricoman. Dobrym rozwiązaniem są też sklepy internetowe oraz stacjonarne z meblami oraz wyposażeniem ogrodu. Wśród producentów mebli ogrodowych warto wymienić takie uznane marki jak np.: Haste Garden, Modu, Miedziński czy Cloveris.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *