fbpx
Wnętrza

Materac lateksowy czy sprężynowy – jaki materac do spania wybrać?

• Zakładki: 41 • Komentarz: 1


Odpowiednio dobrany materac zapewnia komfortowy sen i relaks. Na rynku dostępnych jest wiele materacy do spania. Zbyt duży wybór, nie ułatwia decyzji. Dlatego postanowiliśmy Wam podpowiedzieć, jaki materac wart wybrać. Czy lepiej wybrać materac lateksowy, czy sprężynowy?

Materac lateksowy – popularny materac do spania

Materac lateksowy odznacza się dużą elastycznością, a dzięki temu dopasowuje się do krzywizn sylwetki. Powierzchnia materaca jest miękka i sprężysta. Dzięki temu zapewnia komfortowy sen w każdej pozycji. Materac wypełniony jest pianką lateksową wykonaną z kauczuku syntetycznego i naturalnego. Taka kompozycja gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru ciała i zdrowy sen.

Tego typu materace do spania są idealne dla alergików – nie gromadzą kurzu i roztoczy. Jedyną wadą tych materacy do spania jest to, że nie nadają się dla osób uczulonych na lateks.

Materace do spania – materac sprężynowy i kieszeniowy

Sprężynowe materace do spania są w powszechnym użytku już od wielu lat. W tego typu materacach sprężyny mają kształt klepsydry i uginają się pod naciskiem ciała. Starsze modele nie dopasowują się idealnie do sylwetki i są bardzo podatne na odkształcenia. Dlatego wielu użytkowników skarży się na niewygodę i ból kręgosłupa. Niewątpliwą zaletą materacy sprężynowych jest niska cena. Jednak warto pamiętać o tym, że tego typu materace szybciej się zużywają.

Zdecydowanie lepsze są kieszeniowe materace do spania. Od materaców sprężynowych różnią się tym, że każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszeni. To nowoczesne rozwiązanie sprawia, że kieszeniowe materace do spania lepiej dostosowują się do ciężaru ciała. Dzięki temu zapewniają wysoki komfort snu. Trwałość takich materacy również jest znacznie większa.

Materac lateksowy czy sprężynowy? Dla każdego coś dobrego!

Wybór materaca do spania to indywidualna kwestia – nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który materac jest lepszy. Najlepszym sposobem na dobranie odpowiedniego materaca jest jego przetestowanie. Teraz każdy ma taką możliwość – dzięki nowym trendom sprzedaży materacy, możesz zamówić materac online i sprawdzić czy jest on dla Ciebie odpowiedni.

Jeśli jesteś uczulony na kurz, to dużo lepiej sprawdzi się u Ciebie materac lateksowy. A jeśli lubisz spać na twardszym podłożu, to wygodniejszy będzie sprężynowy materac do spania.

tagi: materac do spania, materac sprężynowy, materac lateksowy, materac kieszeniowy, zamów materac online, sprawdź materac, jaki materac wybrać

comments icon1 komentarz
1 komentarze
89 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Materac lateksowy czy sprężynowy – jaki materac do spania wybrać?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *