fbpx
Aranżacja wnętrz

Mały balkon w stylu boho pomysły i inspiracje

• Zakładki: 29


W ostatnich latach coraz większą popularnością w aranżacjach cieszy się styl boho, nawiązujący do czasów hippisów, luzu surferów i oryginalności bohemy artystycznej. To styl zarówno ubioru damskiego, jak i aranżacji przestrzeni, np. wnętrz, czy ogrodów.

Przedstawiamy najlepsze – oryginalne pomysły na aranżację małego balkonu w stylu boho.

Aranżacja małego balkonu w bloku

Jeśli masz balkon w bloku jest małych rozmiarów, a ponadto ściany na nim są niezbyt estetyczne, doskonałym rozwiązaniem jest aranżacja tego miejsca w stylu boho. W aranżacji styl ten obfituje w różnego rodzaju maty, bambusy, przeplatanki sznurki itp. Oto, co powinno się znaleźć na balkonie w stylu boho:

  • mata balkonowa (np. mata wiklinowa),
  • zasłona na balkon (np. osłona na balkon technorattan),
  • siatka na balkon dla kota (jeśli posiadasz kota, małego psa lub inne zwierzę domowe),
  • wazony, doniczki i skrzynki balkonowe,
  • meble balkonowe,
  • lampy i lampiony.

Ściany, ścianki działowe i maty: czyli jak zasłonić brzydką ścianę

Zdarza się, że na balkonach w blokach ściany w wyniku wieloletniego wystawienia na działanie warunków atmosferycznych oraz zanieczyszczonego powietrza wyglądają mało estetycznie. Styl aranżacyjny boho daje możliwość skutecznego osłonięcia nieestetycznych ścian balkonowych. Oto czym zasłonić brzydką ścianę na balonie:

  • osłona balkonowa techno rattan,
  • osłony balkonowe plastikowe,
  • mata wiklinowa.

Osłony na balkon z tworzywa i maty wiklinowej to nie tylko sposób na to jak zamaskować brzydką ścianę, ale również jak zakryć balkon przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Wybieramy kwiaty na balkon w stylu boho

Balkon w stylu boho to także kwiaty i inne rośliny. Ogólnie im więcej roślin, tym lepiej, im bardziej kolorowe kwiaty, tym lepiej. Na balkonie w stylu boho sprawdzą się zarówno tradycyjne kwiaty, które można spotkać na większości balkonów, jak i rośliny pnące. Dobrym pomysłem jest uprawa własnych ziół (np. bazylia, mięta, oregano, rozmaryn), które można wykorzystać do przyrządzania potraw. Można śmiało ustawiać doniczki z dużymi roślinami egzotycznymi, np. z palmą. Bardzo bobrze zaprezentuje się na balkonie boho np. lawenda.

Dekoracje na balkon w bloku: doniczki

W związku z tym, że doskonałym materiałem jest technorattan na balkon w kompozycji boho, warto pomyśleć nad donicami, skrzynkami i wazonami wykonanymi z tego materiału. Na balkonie w kompozycji boho możesz zastosować klasyczne wypalane donice ceramiczne. Bardzo dobrze na balkonie w stylu hippisów, surferów i bohemy zaprezentują się także doniczki wielokolorowe np. z motywami kwiatowymi, morskimi, czy artystycznymi. Jeśli masz duszę artysty, możesz własnoręcznie pomalować doniczki na balkon boho.

Marek Lont

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *