fbpx
Aranżacja wnętrz

Lustro w małej łazience

• Zakładki: 7


Szukasz pomysłu na lustro do małej łazienki? A może masz już lustro, ale zastanawiasz się, gdzie je powiesić? Dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy kilka propozycji rozwiązań, które poszerzą i rozjaśnią nawet najmniejszą przestrzeń.

Gdzie powiesić lustro w małej łazience?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od układu łazienki. Można za to wskazać najczęściej wybierane miejsce – jest nim ściana nad umywalką. W końcu warto wiedzieć, czy po porannej toalecie nasza twarz wygląda dobrze, wokół ust nie zostały jakieś ślady po paście do zębów, a na głowie nie ma niesfornego loczka psującego fryzurę.  Wieszając lustro w tym miejscu, należy pamiętać o pewnej zasadzie. Musi mieć ono taką samą szerokość lub być mniejsze niż umywalka, nad którą ma się znaleźć. Jeśli zastanawiasz się, na jakiej wysokości powiesić lustro, to też mamy jedną zasadę. W lustrze powinieneś widzieć swoją głowę i ramiona. Nie może ono odcinać ani głowy, ani podbródka. Poziom twoich oczu wyznacza środek lustra.  Najlepiej umieścić lustro nad najwyższym punktem toaletki — ok. 12-25 cm nad górną krawędzią kranu. 

Prostokątne i kwadratowe lustra powinny być wyśrodkowane pionowo nad baterią. Każdy inny kształt może mieć środek w poziomie. Ważne, by pamiętać, że nad lustrem musi być tyle samo miejsca, co pod nim. Jako że lustro ma zdolność odbijania światła i tym samym optycznego powiększania przestrzeni, warto zastanowić się, czy najczęstsze rozwiązanie jest dla nas najlepsze. Przedstawiamy kilka propozycji.

Lustro z szafką (szafka z lustrem)

Dzięki szafce z lustrem przesuwanym na bok zyskasz miejsce do przechowywania kosmetyków łazienkowych i w razie potrzeby leków, minimalnie wykorzystując przestrzeń fizyczną. To również łatwy sposób na schowanie tego, co niekoniecznie powinno być wyeksponowane.

Wysoka, wąska wolno stojąca szafka z lustrem

Wysoka, wąska wolnostojąca szafka to sposób na maksymalizację niewielkiej przestrzeni. Warto skorzystać z tego rozwiązania, gdy twoja umywalka znajduje się blisko okna i po prostu nie masz miejsca na tradycyjne lustro kosmetyczne.

Lustro naprzeciw okna

Jeśli jesteś na etapie planowania łazienki i nie wiesz, gdzie zamontować umywalkę, to pomyśl o dostępnie do naturalnego światła. Lustro zawieszone nad umywalką znajdującą się naprzeciwko okna pomoże rozjaśnić pomieszczenie, sprawiając, że łazienka staje się bardziej przytulna i oczywiście jasna. Warto powiesić lustro w poziomie, dzięki temu przestrzeń wyda się szersza i bardziej otwarta.

Okrągłe lustro

Większość przedmiotów znajdujących się w łazience ma ostre linie. By złagodzić ogólny odbiór wnętrza, warto zdecydować się na okrągłe lustro, dosyć pokaźnych rozmiarów. Pozwoli ono na stworzenie przestrzeni nieco łagodniejszej i przez to bardziej sprzyjającej relaksowi.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *