fbpx
Aranżacja wnętrz

Lustra w mieszkaniu – jakie wybrać i gdzie powiesić?

• Zakładki: 46


Próbowaliście kiedyś szykować się rano do pracy nie spoglądając ani razu w lustro? Teoretycznie jest to możliwe, ale konsekwencją tego może być krzywo zawiązany krawat, czy dziwny kształt fryzury. Zalety posiadania lustra z pewnością doceniają panie – zrobienie makijażu wydaje się być niewykonalne! Kiedy myślimy o lustrze w mieszkaniu, nasze skojarzenia zapewne prowadzą w kierunku przedpokoju i łazienki. Tymczasem lustra prezentują się doskonale także w innych pomieszczeniach mieszkania. Dziś opowiemy, jak dobrać lustra do mieszkania, co można dzięki nim uzyskać i gdzie je umieścić.

Lustro w salonie zamiast obrazu

Lustro w salonie
Przykład designerskiego lustra

Z pewnością dla wielu z Was pomysł umieszczenia lustra w salonie jest dość zaskakujący. Tymczasem w przypadku doboru lustra do salonu, warto pomyśleć o nim jak o dekoracyjnym dodatku do wnętrza, nie tylko o jego funkcjonalnej roli. Lustro umieszczone w salonie jest jak obraz. Dlatego też  wybierając lustro nie warto kierować się wyłącznie funkcjonalnością modelu. Doskonałym wyborem będzie lustro o bogato zdobionej ramie. Oczywiście styl lustra trzeba dopasować do wystroju wnętrza panującego w mieszkaniu. Jeżeli masz wnętrze urządzone w minimalistycznym stylu, możesz zdecydować się na designerskie lustro, wykonane z mniejszych prostokątnych lusterek. Takie lustro pięknie odbija promyki światła w pomieszczeniu, rozświetlając je i powiększając optycznie. Jednocześnie, zastosowanie lustra w nowoczesnym salonie ożywi go i doda niezwykłego charakteru.

Subtelne lustro w sypialni

Lustro składające się z połączenia niewielkich lusterek – sklep modekor.pl

Wiele osób dość ostrożnie podchodzi do pomysłu umieszczenie lustra w sypialni. Częściową winę ponosi za to popularna swojego czasu filozofia  urządzania wnętrz Feng Shui. Według tej nauki umieszczanie lustra w pokoju, w którym śpimy może mieć negatywny skutek na nasze samopoczucie. W pewnych przypadkach rzeczywiście lustro w sypialni może mieć zły wpływ na nasz wypoczynek. Odbijające się w nim światło i obrazy mogą rozpraszać i przeszkadzać w relaksie przed snem. Z drugiej strony, odpowiednio dobrane lustro może być naszym sprzymierzeńcem przy urządzaniu niewielkiej sypialni. Nieduże lustro, lub takie które składa się z połączenia niedużych lusterek będzie pięknie odbijać światło. Jeżeli macie do dyspozycji większą sypialnię, świetnym dodatkiem we wnętrzu będzie toaletka – oczywiście wyposażona w duże lustro!

Duże lustro w mieszkaniu – czy to dobry pomysł?

Duże lustro
Duże lustro to dobry sposób na powiększenie niedużego pomieszczenia.

Ogromne lustro, zajmujące całą ścianę to niebanalny dodatek do wnętrza. Najczęściej lustra pokaźnych rozmiarów umieszczane są na drzwiach szaf. Jednak ciekawym pomysłem jest przyklejenie lustra bezpośrednio na ścianę. Brak ram sprawi, że ogromne lustro stworzy dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu. To fantastyczny sposób na powiększenie niedużej łazienki lub przedpokoju.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
260 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *