fbpx
Ogród

Letnie biuro na tarasie i w ogrodzie

• Zakładki: 25


W ostatnich dwóch latach system i forma pracy wielu osób zmieniła się o 180 stopni. Zamiast długie godziny spędzać w biurze, mogę pracować z własnego domu, przy własnym biurku. Zmiana ta sprawiła, że w domowych wnętrzach powstać musiały kąciki do pracy.

Wiosną i latem, kiedy to temperatury są wyższe, pracy jednak nie chcemy wykonywać, siedząc w czterech ścianach. Korzystając z możliwości, jaką daje home office, laptopy wynosimy na taras, balkon, do ogrodu. Aby jednak praca była wydajna i komfortowa, w ogrodzie powinny pojawić się meble jej sprzyjające. W co wyposażyć letnie biuro na tarasie i w ogrodzie?

Biuro na świeżym powietrzu – czy to dobry pomysł?

Wiosną i latem, kiedy temperatury rosną, a słońce świeci coraz wyżej na niebie, nie warto zamykać się w czterech ścianach. Praca na zewnątrz pozwala cieszyć się przyjemną temperaturą, dotlenić się, złapać cenną dla organizmu witaminę D. Zieleń z ogrodu czy tarasu jest też kojąca dla naszych zmysłów, szczególnie dla oczu. Nawet krótka przerwa i popatrzenie na drzewa, krzewy, trawę, niebo sprawia, że odstresujemy się, a przez to wydajniej pracujemy. Praca na zewnątrz pozwala też uniknąć gorąca w nie klimatyzowanym mieszkaniu.

Biuro w ogrodzie – jak je urządzić?

W ogrodzie, na tarasie, na balkonie można urządzić zarówno tymczasowe miejsce do pracy, jak i stałe biuro pozwalające pracować na świeżym powietrzu bez względu na warunki pogodowe.

Bez względu na to, którą formę ogrodowego biura się wybierze, trzeba zatroszczyć się o wyposażenie go w podstawowe meble. Tym niezbędnym są stoły ogrodowe. Na nich będzie można rozłożyć sprzęty potrzebne do pracy np. laptop, drukarkę, słuchawki. Warto zdecydować się na stół z solidnym i obszernym blatem, który zapewni swobodę ruchu. Do biura na tarasie dobrze też wybierać stoły ogrodowe o właściwej wysokości – niskie stoliki i ławy uniemożliwią komfortową pracę i będą wymagać zachowania nienaturalnej pozycji ciała.

Niezbędnym dodatkiem do stołu będzie ergonomiczne krzesło lub fotel. Najlepiej wybrać modele z dobre wyprofilowanym oparciem, miękkim siedziskiem i podłokietnikami – na takim można będzie siedzieć i pracować nawet przez długie godziny. W ogrodowym biurze niepolecane są natomiast leżaki, leżaczki, hamaki, wiszące hotele. Na tych meblach wygodnie się wypoczywa, jednak praca na nich jest nieefektywna.

Wygodne krzesła i stoły ogrodowe w biurze na świeżym powietrzu obowiązkowo należy osłonić i zabezpieczyć przed słońcem. Meble te więc najlepiej ustawić pod parasolem ogrodowym lub też altaną. Dzięki temu nie tylko osobie pracującej nie będzie zbyt gorąco, ale też w ogrodowym biurze pojawi się cień, a to zapewni kontrast widzenia matrycy komputera. Mówiąc prościej, parasol sprawi, że będziemy widzieć, co pojawia się na ekranie laptopa. Parasol lub altana ma też ochronić biuro na świeżym powietrzu przed letnim kapuśniaczkiem i zagwarantuje, że sprzęt, na którym się pracuje nie zmoknie.

Przeczytaj także:

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *