fbpx
Aranżacja wnętrz

Łazienka w stylu skandynawskim – ciekawe propozycje

• Zakładki: 14


Skandynawski design podbił serca projektantów i architektów wnętrz na całym świecie. Przebijająca z niego prostota, zamiłowanie do natury, ale też wszechobecny pragmatyzm przekonują kolejnych inwestorów i wpisują się w filozofię życia less.

Styl skandynawski w łazience – prostota, funkcjonalność i zachwyt naturą

Życie na dalekiej północy Europy w ogromnym stopniu warunkowane jest naturą. Okres jesienno-zimowy jest zdominowany przez noc – słońce wstaje późno i chowa się wcześnie, więc wiele osób, będąc w pracy, w trakcie tygodnia nie ma szans na kontakt z naturalnym światłem.

Jak urządzić wygodną łazienkę w stylu skandynawskim?

Wnętrza skandynawskie zawsze mają takie same cechy, jednak różnią się funkcjonalnością, a co za tym idzie – również wyposażeniem. Sprawdźmy więc, jakie wskazówki pomocą nam w stworzeniu minimalistycznego i naturalnego wystroju łazienki.

  • Do łazienek warto wybrać płytki w stylu skandynawskim, czyli mieszankę jasnych, pozbawionych bogatych dekorów kafelków oraz ceramiki imitującej drewno. Taki miks da nam gwarancję równowagi pomiędzy chłodem jasnych barw a ciepłem i przytulnością łagodnych brązów.
  • Meble w stylu skandynawskim mogą być drewniane lub np. białe z drewnianymi blatami. Stosujemy więc taką samą zasadę jak w przypadku płytek. Szafki są nam potrzebne, by móc wygodnie przechowywać łazienkowe akcesoria, pamiętajmy jednak, by nie wstawiać ich zbyt wiele – niech kieruje nami zasada minimalizmu.

Jak uniknąć błędów, urządzając łazienkę w stylu skandynawskim?

Nowoczesne wnętrza skandynawskie przyciągają swoją prostotą i bliskością z naturą. Jednak podczas aranżowania takiej łazienki, nietrudno o błędy, które mogłyby zniweczyć cały trud związany z kreowaniem idealnego wystroju. Czego powinniśmy się wystrzegać?

  • Plastikowe akcesoria – szczotki WC, mydelniczki, kubki i inne elementy, które są niezbędne w przestrzeni łazienkowe, powinny być wykonane z naturalnych materiałów – w duchu skandynawskiego designu.
  • Przepych – nawet jedna zbędna szafka lub bibeloty postawione na łazienkowych półkach mogą zniszczyć starannie projektowany wystrój łazienki.
  • Brak światła – małe lub wiecznie zasłonięte okna oraz brak dostatecznej liczby lamp sprawi, że z założenia jasny i przestrzenny skandynawski design stanie się ciemny, smutny i przytłaczający.
  • Bałagan – w łazience w skandynawskim stylu powinien panować porządek. W jego utrzymaniu pomoże nam jak najmniejsza liczba dodatków i akcesoriów w pomieszczeniu.
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *